Prostory křížové chodby a Soukenické kaple v Muzeu Jindřichohradecka ve Štítného ulici už od čtvrtka oživí nová výstava. Expozice s názvem Karel Huněk – Objekty a Jiří Všetečka – Fotografie bude ke zhlédnutí po celé dva měsíce, tedy až do 17. září.

"U Jiřího Všetečky se bohužel jedná již o posmrtnou prezentaci, jelikož zemřel v listopadu loňského roku. I přesto po sobě zanechal rozsáhlou, kvalitní fotografickou pozůstalost, jejíž část se na výstavě pokusíme představit," uvedl kurátor výstavy Jakub Valášek. Autor má na svém kontě několik ocenění. Spolupracoval s řadou časopisů a měsíčníků. "Jeho fotografie mladičké Magdy Vašáryové se stala oficiálním snímkem filmu Markéta Lazarová," doplnil Jakub Valášek.

Druhý autor, Karel Huněk, je spíše sochařem. "Dle vlastních slov je jeho tvorba zaměřena na cykly soch a objektů pozitivní energie. Osobitým pojetím povyšuje svá díla na dadapoetickou výpověď duše," popsal kurátor.

Při zahájení výstavy - od čtvrtečních 16 hodin - vystoupí duo Jan Paulík a Václav Fikerle. Následující den, v pátek 14. července, se uskuteční další doprovodná akce výstavy: koncert Radima Kresty, Petra Nouzovského a Kristiny Fialové. Konat se bude v kostele sv. Jana Křtitele. "Po koncertu bude mít vystavující autor Karel Huněk komentovanou prohlídku výstavy," uvedl Jakub Valášek.