Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Třináctý díl již má úspěšně za sebou Zimní běžecký pohár Kadaň. Tentokrát přišel na pořad Tříkrálový běh, který se uskutečnil již po třiačtyřicáté. Závodníky tak čekalo náročných osm kilometrů ve dvou okruzích, a ty běžce řádně prověřili.Nechcete se protáhnout? Máte šanci ve Zlivi na Tříkrálovém běhu.Zdroj: Daniel Seifert

Bazar: otevřený sklad
Kdy: sobota 13. ledna od 8 do 12 h
Kde: Palackého náměstí, roh J. Plachty a F. Šrámka
Proč přijít: Sklad re-use centra Kabinet zve na své bazarové poklady. Můžete si vybírat z funkčního dřevěného nábytku, proštrachat se regály s nádobím, zkouknout obrazy… Zároveň máte příležitost nahlédnout do dílny Kabinetu a podívat se, kde se odehrávají všechny zakázkové renovace a řemeslné kurzy.

Tříkrálový běh
Kdy: sobota 13. ledna od 12 do 17 h
Kde: SK Zliv - fotbalový stadion
Proč přijít: 9. ročník Tříkrálového běhu ve Zlivi pořádá město a závody jsou určeny pro všechny běžce - amatéry i profesionály, malé a velké, mladé a staré.

Velký mediální ples
Kdy: sobota 13. ledna od 20 h
Kde: budějovický DK Metropol
Proč přijít: Velký mediální ples opět otevře sezónu společenských plesů v Metropolu. Připraven je exkluzivní taneční program, který vás nenechá odejít z parketu. Na hlavní scéně se budou střídat Fordance Orchestra s populárními světovými i domácími hity a Jazzika s podmanivými tanečními melodiemi. Hostem večera bude kapela Steysky s nejslavnějšími slovenskými “pesničkami”. Menší scéna v komorním sále bude patřit DJ Kleinovi s širokým výběrem hitů na přání tanečníků. Na úvod večera čeká welcome drink. Fotografii na památku si pořídíte v tradičním fotokoutku. Večerem provede ostřílený moderátor budějovického rozhlasu David Kropík.

Noční Složiště
Kdy: neděle 14. ledna od 16.45 do 21 h
Kde: budějovické Složiště, Suché Vrbné
Proč přijít: Série 4 glow turnajů. Koše budou parádně osvíceny. UV lampu a glow disky s sebou.

Českokrumlovsko

Air Race 2021 v Kaplici.Air Race v Kaplici.Zdroj: Blanka Marková

Romantický východ slunce na Hradišťském vrchu
Kdy: V sobotu 13. ledna od 7 hodin
Kde: Blansko u Kaplice
Proč přijít: Sejdeme se v sobotu 13. ledna 7 hodin v Blansku u Kaplice a vyrazíme na rozhlednu na Hradišťském vrchu na východ Slunce. Cestou zpět se projdeme kolem zříceniny hradu Sokolčí a údolím říčky Černé. Celý okruh měří cca 10 km, takže taková krásná sobotní dopolední procházka.

5. ročník Air Race Kaplice
Kdy: V sobotu 13. ledna od 12 hodin
Kde: Sportovní hala, ulice Školní 226, Kaplice
Proč přijít: Už pátý ročník závodu v létání s modely letadel v hale je zajímavý hlavně pro rodiny s dětmi, každé dítě si určitě odnese nějaký suvenýr. V 17 hodin začíná závod na osvětlené trati s osvětlenými modely. https://www.airracekaplice.cz/

Prachaticko

U studentské poroty v kategorii nejlepší dokumentární film zvítězil snímek Nebe novináře Tomáše Etzlera, který si v Plzni také převzal cenu.Novinář Tomáše Etzlera bude besedovat v Prachaticích.Zdroj: Finále Plzeň

Tomáš Etzler: Nezešílet
Kdy: Ve čtvrtek 11. ledna od 19 hodin
Kde: Kongresové centrum (hotel Park) Prachatice
Proč přijít: Další várka syrových příběhů ze života známého novináře v Číně. Ponořte se do víru zážitků asijské dekády Tomáše Etzlera, vydala by na několik lidských životů. Jak vývoj Číny ovlivnila politika jednoho dítěte? Jaké je zde postavení žen? Jaký byl laureát Nobelovy ceny Liou Siao-po, nejznámější čínský disident? Máme se bát rozpínavosti Číny? Podařilo se udělat z ostrova Chaj-nan Havaj východu? Jak vznikal Etzlerův dokumentární film Nebe? Nahlédněte do života běžných Číňanů i života zahraničního novináře, který přinášel zpravodajství z totalitní země. Přednášku organizuje spolek Kulturou a vzděláním společně. Vstup do centra od 18.30 hodin. Vstupné: 50 korun

Ústav úžasu: Karlova a Jaromírova pohádka
Kdy: V sobotu 13: ledna od 16 hodin
Kde: Švestkový dvůr Malovice
Proč přijít: Karlova a Jaromírova pohádka je tradiční Erbenova „Jabloňová panna“ vyprávěná velmi netradičně, za pomoci gramofonových desek a dalšího haraburdí. Pro děti od 4 let. Délka 45 - 55 minut. Hraje a vytvořil: Jakub Folvarčný.

Pojďte s námi za pohádkou: Syndibád
Kdy: V neděli 14. ledna od 15 hodin
Kde: Sokolovna Vlachovo Březí
Proč přijít: 1. divadelní představení z cyklu Pojďte s námi za pohádkou. Odehraje se dobrodružný pohádkový příběh nazvaný Syndibád v podání divadla Studna Hosín. Vstupné: děti 30, dospělí 50 korun.

Strakonicko

Děti v mateřince Klicperova si užily veselé pohádky Červená Karkulka, Perníková chaloupka a Šípková Růženka.S dětmi na divadlo.Zdroj: archiv školky

Nedělní pohádka: Vlk a hlad
Kdy: V neděli 14. ledna od 15 hodin
Kde: Komunitní centrum Blatná
Proč přijít: Pohádka o tom, jaké to je, když má vlk hlad. Velký hlad! Hlad tak velký, že by sežral Karkulku i kůzlátka k tomu. Vlk a hlad je představení určeno pro diváky od 3 let. Bylo oceněno jako nejlepší představení na Liberecké Mateřince 2011 a mezinárodním festivalu loutkového divadla v Mariboru 2014. Dodnes jej sledovali diváci v pěti dalších zemích Evropy a v šesti různých jazycích. Hrálo se v mnoha školkách, školách, na univerzitách, na faře i v hospodě.

Nedělní pohádka a dílnička
Kdy: V neděli 14. ledna od 15 hodin
Kde: Městské kulturní středisko Vodňany
Proč přijít: Nedělní pohádka a dílnička: Divadlo Gustav - Kašpárek v dračí jeskyni. Jak souvisí ukradený rybník se starým rezavým hrncem? To se dozvíte v komorní loutkové pohádce o Kašpárkovi, který s pomocí prince Ruprta vysvobodí princeznu unesenou drakem.

Jindřichohradecko

Vstup na vodní zámek Červená Lhota je nyní poněkud krkolomný.Červená Lhota zve na zimní prohlídky.Zdroj: Archiv zámku

22. reprezentační ples města Nová Bystřice
Kdy: V sobotu 13. ledna od 20 h
Kde: Nová Bystřice, KD Koruna
Vstupné: 199 korun
Proč přijít: Přijďte zahájit plesovou sezonu! Dvaadvacátý reprezentační ples města Nová Bystřice se uskuteční v sobotu 13. ledna od 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje stejně jako při minulém plese kapela Blue Band, chybět nebude bohatá tombola a o zábavu v průběhu večera se také postará část ochotnického divadelního souboru Malinka. Možná třeba vystoupí Milan Chladil a Yvetta Simonová, kteří slavili obrovský úspěch na Dni seniorů, možná třeba někdo jiný…

Zimní prohlídky
Kdy: V sobotu 13. a v neděli 14. ledna vždy v 11, 13 a 15 h
Kde: Zámek Červená Lhota
Vstupné: Dospělí 160, senioři a mládež 130, děti 50 korun
Proč přijít: Prohlídky vánočního zámku s výstavou betlémů ještě neskončily na Červené Lhotě. Jak už napovídá název Schönburské Vánoce, zámek je vyzdoben tak, jak jej měla vyzdobený poslední šlechtická rodina, dozvíte se o tradicích a zvycích nejen posledních majitelů, ale obecně všech spojených s vánočním časem. Zároveň je volně přístupná i výstava betlémů, suvenýry, a také menší občerstvení.

Písecko

Stolní tenis, ilustrační snímek.V Mirovicích se utkají pingpongisté.Zdroj: Deník/Daniel Seifert

Turnaj ve stolním tenisu
Kdy: V sobotu 13. ledna v 10 h
Kde: Sokolovna Mirovice v budově KD
Proč přijít: Tělocvičná jednota Sokol Mirovice II zve zájemce na turnaj ve stolním tenisu. 12. ročník Memoriálu Pavla Šindeláře se hraje v sobotu 13. ledna od 10 hodin.

Ples Diacelu
Kdy: V pátek 12. ledna od 19 h
Kde: Písek, restaurace Olympie
Vstupné: 150 korun
Proč přijít: Diacel Písek, sdružení rodičů dětí s diabetem a celiakií zvou na 17. ples Diacelu Písek. V pátek v 19 hodin ho v restauraci Olympie zahájí předtančení, k tanci a poslechu zahraje Johny Band, těšit se můžete i na tombolu. Nejen, že se na plese pobavíte, ale také pomůžete dobré věci. Výtěžek z plesu bude použit na zimním táboře pro zdravotně postižené děti.

Táborsko

Plesová sezona je v plném proudu. Ilustrační fotoPlesová sezona začíná. Ilustrační fotoZdroj: Attila Racek

Reprezentační ples města Sezimovo Ústí
Kdy: V sobotu 13. ledna od 19 h
Kde: Hotel Mas, Sezimovo Ústí
Vstupné: 490 korun
Proč přijít: Tradiční reprezentační ples města Sezimovo Ústí s bohatým programem začíná už tuto sobotu v 19 h. K tanci a poslechu zahraje taneční orchestr Black Tower z Českých Budějovic, v salonku pak oblíbení Hudci z Kyjova se svou cimbálovou muzikou. V samém začátku plesu uvidíte vystoupení žáků tanečního oboru ZUŠ Sezimovo Ústí, které během večera vystřídají pároví tanečníci a rytmy standardních i latinskoamerických společenských tanců. Jedinečný zážitek slibuje také program s názvem Můj vzor, Božský Karel, tedy vystoupení mladého hudebníka Kristiána Šebka, který v živém doprovodu orchestru zpívá písně Karla Gotta.

Běh Milénia
Kdy: V sobotu 13. ledna od 10 h
Kde: Chýnov, start na fotbalovém hřišti
Proč přijít: V sobotu se uskuteční na fotbalovém hřišti 24. ročník zimního chýnovského běhu. Závodníci změří síly na trase Chýnov – Kloužovice – Velmovice – Chýnov. Prezentace začíná dětskou kategorií v 10 h, běžci hlavního závodu se prezentují od 11.30. Děti startují v 11.30 h, hlavní závod začíná ve 13.30 h.