Písecko: Sjezd rodáků u příležitosti 110. výročí založení tří hasičských sborů se uskuteční v sobotu od 13 h ve Slabčicích. V programu je vystoupení mažoretek, ukázky hasičské techniky, lidé si poslechnou dechovou hudbu z Temelína, večerní taneční zábava pak bude s Johny Bandem.

Českokrumlovsko: Hořické Pašijové hry, jejichž obsahem je příběh o posledních dnech Ježíše Krista, se konají v sobotu od 16.30 a ve 20.30 h v amfiteátru v Hořicích na Šumavě. Představení se hraje za každého počasí.

Táborsko: V sobotu odstartuje v Mladé Vožici 6. ročník Vožického maratonu. Cyklisté se sejdou v zámecké zahradě, kde v 9.30 h končí prezentace závodníků. Od 20.30 h v ní zahraje Tlustá Berta. – Neděle ve Veselí nad Lužnicí se ponese ve znamení tradiční akce Veselská hodinovka. Vytrvalostní plavecký závod začíná na pláži vlkovské pískovny v 15 h.

Českobudějovicko: Festival WAVE 2008 ve vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném vrcholí o víkendu pestrým programem. Jeho součástí budou například jízda kvalifikace ICF slalom race, v němž se představí světová esa vodního slalomu, připraveny jsou ale i velmi atraktivní sjezdy na raftech pro veřejnost, otevřený turnaj v plážovém volejbalu, závod na in-line bruslích a večerní koncerty.

Strakonicko: Poslední divadelní představení letošní sezony na nádvoří strakonického hradu se uskuteční v pátek od 21 h. Členové divadelního spolku Čelakovský zahrají Strakonického dudáka aneb Hody divých žen od J. K. Tyla. Ochotníky doplní svým vystoupením strakoničtí šermíři a muzikanti.

Prachaticko: Už posedmé se ve Zbytinách konají setkání rodáků a Pošumavské slavnosti – Jihočeské léto s párou. Pestrý sobotní program začne v 10 h, kdy je připraveno rýžování zlata, ukázka psího spřežení, prohlídka kostela sv. Víta a další. Od 13 h se ponese odpoledne ve westernovém duchu, mimo jiné je na programu i oběšení desperáta. Ve 20 h začíná country zábava.