Ředitelka muzea Eva Florová zmínila, že výstava výběru ze světoznámé tvorby amerického fotožurnalisty je k vidění letos od července.

„Má u nás derniéru, co se jejího dvouletého putování po Evropě týká, a velmi se líbila. Někteří návštěvníci přicházeli speciálně jen „na McCurryho“. Minulý týden jsem proto jednala s dodavatelem výstavy Iron & Steel Group o prodloužení, a tak, po souhlasu samotného autora, mohu pozvat na unikátní soubor i další návštěvníky,“ vyzdvihla a dodala, že i výstavě v Jindřichově Hradci vévodí autorova nejznámější fotografie „Afghánská dívka“, která v roce 1985 obletěla svět na obálce National Geographic.

Kromě prodloužené unikátní výstavy si od pátku do neděle přijdou na své i vyznavači fotografování v kostýmech. „Již jsme pro ně přivezli zapůjčené historické kostýmy a k dispozici jsou i další rekvizity,“ předeslala Eva Florová.

Letos navíc muzeum nepořádá focení jen v rámci TOP týdne města, ale také v dalších srpnových termínech, a to vždy v úterý a ve čtvrtek. „O fotografování bývá velký zájem. Snad se tak letos dostane na každého včetně návštěvníků muzea, pro které může být fotografování neplánovaným zážitkem, neboť lze přijít i bez objednání,“ doplnila ředitelka.