Prvním je tradiční noční koncert při svíčkách v rondelu jindřichohradeckého zámku, kde zazní v podání Petra Přibyla, Alžběty Vlčkové a Pavla Matyse klasické skladby od autorů Händela, Telemanna Maraise a dalších. Koncert se koná 6. srpna a začíná ve 21 hodin.

Druhý festivalový koncert bude lahůdkou jak pro milovníky klasické hudby, tak pro příznivce bigbítu. Petr Přibyl bude totiž hrát na svou violu s legendárním kytaristou Radimem Hladíkem a jeho omlazenou sestavou Blue Effectu a ještě jako host s nimi vystoupí Lešek Semelka. Tato neobvyklá sestava zahraje na třetím nádvoří jindřichoradeckého zámku 11. srpna od 20 hodin.

Ani Hladíkovi není Jindřichův Hradec naznámý, před několika týdny zde totiž zahrál jako zlatý hřeb na závěr festivalu Folková růže.

„Na nádvoří zazní klasické hity skupiny Blue Effect a písně z legendárního alba Svět hledačů. Poprvé jsem se s Radimem a s Leškem Semelkou potkal na pódiu asi před dvanácti lety na koncertě rokových legend, když tenkrát tragicky zemřel bubeník Blue Effectu Vladko Čech a Oldřich Veselý v té době nehrál. Když jsem nyní slyšel omlazenou sestavu kapely, dostal jsem nápad a hlavně chuť si s nimi znovu zahrát. Pak už stačil jen jeden telefonát. Od spojení mé violy s Blue Effectem si slibuji nevšední zážitek jak pro nás, pro muzikanty, tak pro diváky a rovněž přiblížení klasického nástroje bigbítovému publiku. Na koncertě si stoupnu i za klávesy,“ prozradil o pozadí zajímavého koncertu Petr Přibyl.

Violista Petr Přibyl. Foto: Jan Kadlec
Získejte dvě vstupenky na koncert Petr Přibyla s Blue Effect na jindřichohradeckém zámku 11. srpna. Sledujte páteční vydání Deníku.