Otevřeno bude každý den, včetně pondělí od 9 do 12 hodin a od 13 do 16 hodin.

V těchto dnech začne druhý ročník výstavy květinových vazeb Amarylis na zámku Třeboň. Květinami a nainstalovaným dobovým oblečením bude vyzdobena prohlídková trasa nazvaná Soukromá schwarzenberská apartmá. „Na tento a příští víkend jsou připraveny doprovodné programy ve Schwarzenberském sále,“ řekl kastelán zámku Pavel Hofman.

Upřesnil, že v sobotu i v neděli začne v 11 hodin program zaměřený na renesanční a ve 14 hodin na barokní období. Účinkovat zde bude skupina Campanello z třeboňského zámku s renesančními a barokními tanci. Šermířské umění představí skupina Bibus Spiritus v renesančních a pak i barokních kostýmech.

Květinové trhy

Velké zámecké nádvoří rozkvete květinovými trhy. Příští víkend, tedy 19. a 20. dubna se k zámeckému programu připojí premiérová městská slavnost Květinová Třeboň.

Její součástí bude květinový a zahradnický trh na náměstí. Zde budou podle ředitele místního informačního a kulturního střediska Jaroslava Císaře předvádět výsledky své práce profesionální i amatérští pěstitelé květin či dřevin, ale rovněž prodejci zahradní keramiky a zahradního náčiní či nábytku.

Organizátoři připravili také soutěž mezi květinářskými firmami o nejkrásnější kytici. Hlasovat budou moci všichni návštěvníci.
Při příležitosti slavností budou otevřeny dvorky a průjezdy historických domů, které jsou pro veřejnost jinak nepřístupné. „Lidem se tak naskytne pohled na starou Třeboň z neobvyklého úhlu. Otevřené dvorky domů budou během víkendu zřetelně označeny,“ řekl Jaroslav Císař.