Návštěvníci světly a barvami hýřícího domu se na chvíli ocitnou v úplně jiném světě. Velkolepou vánoční výzdobou svého domova v americkém stylu každoročně instalují Karl Adamec a Brigitte Schmidt. Tradici udržují už téměř 15 let. Od prvního adventního víkendu jejich dům i zahradu osvětluje až 30 tisíc barevných světýlek a na ploše je rozmístěno kolem třicítky figur jako jsou obří Santa Clausové, sněhuláci, sobi nebo betlém. Pomocí jeřábu rodina zdobí světly také dva 25 metrů vysoké stromy. Vánoční atmosféru navíc umocňuje i tematická hudba a koledy. Rodina se každý rok snaží výzdobu svého domova obměňovat. „Lidé se nás také vždy ptají, zda budeme znovu zdobit a co bude letos zvláštního,“ řekla pro rakouský tisk Brigitte Schmidt. Aby se vše stihlo včas, začíná rodina se zdobením domu a zahrady už dva měsíce před začátkem adventu.

Vyhlídkové kolo v Jindřichově Hradci denně sveze desítky lidí, největší zájem je o adventních víkendech.
O vyhlídkové kolo v Hradci je i přes kritiku zájem. V příštích dnech změní barvu

Jakou máte výzdobu vy? Posílejte fotky i videa na adresu jihoceske.vanoce@denik.cz

V posledních letech navíc manželé spojují výzdobu svého domu s charitou. Prostřednictvím kasičky na dobrovolné příspěvky u vchodu pomáhají s financováním výzkumu dětské onkologie v nemocnici sv. Anny ve Vídni. „Těší nás, když můžeme udělat radost dětem a zároveň podpořit Dětskou nemocnici sv. Anny díky příspěvkům návštěvníků,“ uvedli majitelé domu v rozhovoru pro rakouská média. V minulém roce se podařilo díky štědrým návštěvníkům vánočního domu vybrat více než 3 000 eur.

Barevný vánoční dům v rakouském Brandu září každý den v čase od 16.30 do 22 hodin. Návštěvníci se mohou přijít podívat až do Tří králů.

Vánoce, Vánoce přicházejíVánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce