Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Kabelkovém veletrhu padl rekord, děkujeme!

České Budějovice - Rekordní výtěžek přinesl druhý ročník Kabelkového veletrhu Deníku. Pro talentované jihočeské děti jsme díky vám vybrali téměř čtvrt milionu korun. Děkujeme všem, kteří si ve středu do IGY přišli vybrat z tisíců kabelek, kravat i šátků, ale i těm, kdo módní doplňky darovali. O využití výtěžku vás budeme v Deníku informovat.

2.9.2015
SDÍLEJ:

Kabelkový veletrh 2015.Foto: Deník/Radka Doležalová

Sál ArtIGY po skončení druhého ročníku Kabelkového veletrhu Deníku.19.35 Finální výtěžek letošního Kabelkového veletrhu Deníku je 240 903 Kč. Děkujeme za to, že jste přispěli. I za sledování tohoto on-line přenosu.

19.15 Aktuální výtěžek druhého ročníku Kabelkového veletrhu Deníku je 240 428 korun, poslední zákazníci ještě platí. Děkujeme!

19.00 Druhý ročník Kabelkového veltrhu Deníku skončil. Děkujeme vám všem, kteří jste pomohli zajistit finanční prostředky na další rozvoj talentu nadaných jihočeských dětí!

18.38 Hned třikrát dnes na Kabelkový veletrh Deníku přišla Libuše Jáglová z Českých Budějovic. "Mám ráda hlavně kufříkové kabelky, takže se dívám po nich. A dcera mi dala za úkol, abych jí sehnala nějakou šedou tašku," upřesnila Libuše Jáglová. "Kabelka je pro mě všechno. Mám jich doma třicet, ke každým narozeninám i svátku přesto musím dostat další kabelku, jinak nemám radost," řekla s úsměvem Budějovičanka.

17.50 Pozor, od 18 do 19 hodin, tedy v poslední hodině trvání dnešního Kabelkového veletrhu Deníku, nabídneme všechny kabelky, kravaty a šátky (kromě kousků od osobností) pouze za 5 korun. Přijďte do IGY, čekáme na vás, stále je z čeho vybírat.

17.38 Aktuální výtěžek druhého ročníku Kabelkového veletrhu je 234 160 korun. Děkujeme za nákup a za statečnost, že jste si dokázaly vybrat i v tak horkém ovzduší, jaké dnes v ArtIGY bylo. Prodáváme až do 19 hodin, přijďte.

Na Kabelkový veletrh Deníku si přišel nakoupit také českobudějovický brašnář Lukáš Ardolf s přítelkyní Zuzanou Bínovou.17.25 Vybrat si ze stále ještě velkého množství kabelek přišel na veletrh Deníku také českobudějovický brašnář Lukáš Ardolf spolu s přítelkyní Zuzanou Bínovou. Ta kabelky nebo peněženky, které Lukáš vyrobí, doplňuje barvami a nápaditými kresbami. "Vybírali jsme si tvarově zajímavé kabelky i některé retro kousky. Některé z nich opravím, další pak použiji jako vzor pro výrobu jiných kabelek z nové kůže. Hodí se mi třeba i některé přesky nebo další součásti kabelek, které dnes už není možné sehnat," vysvětlil Lukáš Ardolf. Dámám, které si na veletrhu vybraly třeba mírně poškozenou kabelku, zároveň nabídl její opravu.

16.50 Komplet bot a kabelky, které přinesl vedoucí hasičů Lubomír Bureš už našel svou majitelku. "Dlouho jsem váhala, ale nakonec rozhodla ta červená kabelka," prozradila šťastná majitelka. Boty i kabelku využije prý hlavně do divadla. "Kabelku ale budu nosit i jinam," dodala. 

16:33 Na veletrh dorazili i přespolní. "O Kabelkovém veletrhu jsem se dozvěděla jsem se dozvěděla na internetu. Tak jsem sem se svými dcerami vyrazila. Loni jsem tu nebyla. Každá z holek si tu vybrala nějaký hezký šátek a já jsem vyrazila vybírat kabelku," řekla Bohuslava Klečková ze Zborova.

15.56 Vázání kravat dokonale ovládá desetiletý Ondřej Stropek z Českých Budějovic. Na Kabelkovém veletrhu Deníku, kam si přišel nakoupit další vázanky, to učil i redaktora Deníku Radka Gálise. "Naučil jsem se to podle webových stránek. Kravaty rád nosím do školy, tak jsem si tu koupil spoustu dalších," řekl. Nechce být Ondřej vzhledem ke své zálibě v elegantním odívání třeba politikem? "To ještě nevím," odpověděl.

15.32 Dosavadní výtěžek druhého ročníku Kabelkového veletrhu dosáhl částky 220 tisíc korun. K rekordní sumě přispěl i Lubomír Bureš mladší z Českých Budějovic, student třetího ročníku vysoké školy. Nakoupit si přišel hlavně kravaty. "Bylo nutné trochu doplnit šatník," usmál se. "Vybíral jsem hlavně moderní vázanky, takové, které se mi líbily a hodily by se k mým košilím. Vzal jsem ale i jeden retro kousek s nápisem ČSSR," ukazoval. 

Druhý ročník Kabelkového veletrhu Deníku v Českých Budějovicích slaví úspěch.15.00 Od této chvíle jsou všechny naše kabelky, kravaty a šátky za deset korun! Pouze VIP kousky si prozatím ponechávají své původní ceny!

14.38 Přinášíme seznam výherců atraktivních cen, které po zahájení dnešního veletrhu vylosoval Ivo Šmoldas. Luxusní set kabelky a peněženky od firmy Shoemaker získali Eva a Zdeněk Strnadovi z Chvalšin. Pobytový voucher v hotelu Kilián Loučovice obdrží Jiřina Pilsová ze Zubčic. Jana Radkovičová z Českého Krumlova vyhrála voucher na pobyt v Clarion Congress Hotelu České Budějovice. Ta získala i poukaz na pobyt v Horské chatě Kleť. Poukaz na jednodenní zájezd do Vídně od CK Saturn získá Jiřina Pilsová ze Zubčic. Ta obdrží i vstupenku do lázní Johannesbad od CK Saturn, stejně jako Petra Nestávalová z Českého Krumlova, Marie Hrušková z Hvožďan, Jitka Papoušková z Kaplice a Vlasta Nováková z Loučovic. Na dárkový koš od firmy Druid se mohou těšit Marie Korandová ze Stráže nad Nežárkou, Martina Plánská a Eliška Minářová z Českého Krumlova. Ludmila Čapková z Kaplice dostane plnou tašku od Plné tašky. Paní Caisová z Českého Krumlova získá dárkovou tašku plnou sýrů od Madety, stejně jako Jitka Papoušková z Kaplice a Ludmila Zbytovská ze Soběslavi. Wellness taška od společnosti E.ON potěší Marii Zacharovou z Českých Budějovic a Jaroslavu Šikutovou z Českého Krumlova. Na dárkový koš od Jednoty České Budějovice se může těšit Petra Nestávalová.

14.07 Výtěžek z letošního ročníku Kabelkového veletrhu přesáhl hranici 200 tisíc korun. Již jsme vybrali 210 870 korun. Děkujeme!

13.50 Desítky nakupujících stále míří do sálu ArtIGY. Mezi nimi také Marie Trnková z českobudějovického sídliště Máj. Do veletrhu sama věnovala pět kabelek, jednu z nich mezi tisíci dalšími při nakupování dokonce zahlédla. "Spíše než kabelky jsem si ale přišla vybrat šátky. Nosím je moc ráda, myslím, že lichotí mé postavě. Dokonce když vyjdu z domova bez šátku, manžel mě vždycky vrátí zpátky," zasmála se.

13.08 Loňský rekord padl, aktuální výtěžek činí 197 418 korun. Děkujeme!

12.38 Plné ruce práce s přípravami veletrhu měly včera kromě pracovníků redakce Deníku a Městské charity České Budějovice také studentky Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy České Budějovice pod vedením učitelky Květuše Králové. "V úterý jsme tu byly asi pět hodin," řekla Štěpánka Jezvíková. "Podle těch hromad, které tu byly včera, se mi zdá, že kabelek tu musí být hodně přes šest tisíc," zasmála se. Její spolužačka Simona Dudová si některé kousky vyhlédla už při aranžování na stoly. "Zamířila jsem pro ně hned po otevření veletrhu."

11.58 Už loni si Lucie Matušková z Českých Budějovic vybrala kabelku a slouží jí dobře dodnes. Letos si proto přišla nakoupit znovu, tentokrát s kamarádkou Lucií Bílou rovněž z Českých Budějovic. "Šly jsme sem s tím, že máme limit na nákup tisíc korun. Nakonec jsme ho ani nevyčerpaly, přesto si dohromady odnášíme asi dvacet kabelek," radovaly se obě Lucie.

11.39 Módní doplňky jsou na Kabelkovém veletrhu oceněné symbolickými cenami – jejich hodnotu označují barevné šňůrky nebo cenovky. Bílým provázkem jsou označeny kabelky s hodnotou 20 korun, modrou šňůrku mají přivázané padesátikorunové kabelky a červená šňůrka značí hodnotu 100 korun. Šátky prodáváme za 20 korun a kravaty za 10. Speciální VIP dary od známých osobností jsou oceněny zvlášť. Na svého majitele tak například stále čeká podepsané tričko skupiny Olympic nebo podepsaný šátek Pavla Šporcla!

11.18 Suma, kterou díky vám vybíráme na Kabelkovém veletrhu Deníku pro talentované děti, se rychle zvyšuje. Aktuální výtěžek z prodaných kabelek, kravat a šátků činí 156 720 korun. Děkujeme! 

11.15 Dosud na druhý ročník Kabelkového veletrhu Deníku zavítalo 953 platících zákazníků. Další desítky žen, ale i mužů, do sálu ArtIGY v českobudějovickém IGY Centru na Pražské třídě průběžně přicházejí. Čas na nákup mají všichni do 19 hodin, případně do vyprodání zásob. Ty jsou ale stále ještě bohaté.

Kebelkový veletrh navštívila i kočka Leontýnka11.06 Kabelku s motivem kočky hledala v sále ArtIGY Miluše Čondlová z Dubného, která na Kabelkový veletrh Deníku dorazila i s kočkou Leontýnkou. "Zabývám se felinoterapií, což je v podstatě léčba kočkou. S Týnkou jezdím například do domovů pro seniory, takže je na rušné prostředí zvyklá," vysvětlila Miluše Čondlová, proč se nebála vzít svou čtyřnohou přítelkyni s sebou na veletrh.

10.52 Mezi pracovnicemi Městské charity České Budějovice, které od návštěvnic a návštěvníků Kabelkového veletrhu vybírají peníze za kabelky, kravaty a šátky, je i Kristýna Koutská. "Loňského prvního ročníku veletrhu jsem se nemohla účastnit od začátku, protože jsem obhajovala bakalářskou práci. Přišla jsem až po poledni. Letos jsem tedy byla zvědavá, jak to bude vypadat hned po otevření veletrhu, a bylo to něco nevídaného. Ty davy zájemkyň a zájemců mě překvapily," zhodnotila projektová manažerka charity.

10.27 Zatím jsme vybrali 98 200 korun! Děkujeme!

10.05 Jednu světlou a jednu tmavší kabelku si na veletrhu Deníku vybrala Jana Hošková z Tábora. "Kolik tu hodlám nechat peněz? To nevím, jak jde o kabelky, nikdy nemám omezený rozpočet," smála se. 

9.55 „O akci jsem se dozvěděl z budějovického rozhlasu. Potřebovali jsme doma trochu pročistit skříň, tak jsem donesl kabelky i kravaty. Zrovna kravaty jsem daroval rád, jsem totiž už v důchodu a moc je nepotřebuji. Přinesl jsem třicet kravat – jsou pěkné, doufám, že někomu udělají radost," říká Petr Jarkovský z Českých Budějovic, který se svými dary dorazil přímo na Kabelkový veletrh. „Je to chvályhodná akce," dodal.

První stovky žen už si vybraly svou kabelku, šátek či kravatu - a další módní doplňky stále čekají na nové majitele.

9.38 Ivo Šmoldas začal z velké kožené brašny losovat lístky se jmény výherců atraktivních cen. Získat je mohli všichni ti, kteří do veletrhu darovali některý módní doplněk a zanechali u něj své jméno a adresu. Ve hře byly například dárkové koše od Jednoty České Budějovice, Madety, Plné tašky nebo firmy Druid, poukazy na zájezdy od CK Saturn, vouchery opravňující k pobytu na Horské chatě Kleť, v Clarion Congress Hotelu České Budějovice a hotelu Kilián Loučovice a také luxusní set kabelky a peněženky od firmy Shoemaker. 

9.30 Ke kravatám zamířila Veronika Vojtová z Českých Budějovic. "Plánuji koupit nějakou vázanku příteli. Mám takzvaně v oku jeho košile, takže snad vyberu takové kravaty, které mu k nim budou ladit," řekla Veronika Vojtová z Českých Budějovic, jež si pro sebe pořídila dvě psaníčka.

9.20 Do sálu ArtIGY míří stovky lidí. Nejsou mezi nimi jen ženy. Nakoupit přišel i Radek Muchna z Českých Budějovic. "Mamka mě sem poslala pro kabelku. Ale nečekal jsem, že tu bude tolik lidí," zdráhal se vstoupit do sálu. Nakonec zamířil ke kravatám, kde byl přece jen trochu menší nával. "Potřebuji si vybrat nějakou ke státnicím. Nejlépe červenou, vezmu si k ní bílou nebo modrou košili," plánoval. Po chvíli se osmělil a vyrazil i ke stolům s kabelkami, kde pro maminku vybíral sportovní černou tašku. "Do Kabelkového veletrhu jsme s mamkou přispěli už vloni. Samotný veletrh jsme ale nestihli, podařilo se mi

9.00 Známý publicista a komentátor Deníku Ivo Šmoldas oficiálně zahájil druhý ročník Kabelkového veletrhu. "Milé dámy a sporadičtí pánové," oslovil dav asi stovky čekajících zákazníků. "Jsou tu navršeny téměř tuny dámských kabelek. O kabelkách vím, že je to mocná zbraň, neboť znám dámu, která pomocí kabelky umlátila násilníka, který se ji pokusil o kabelku obrat," pobavil Ivo Šmoldas přítomné a popřál všem "lovu zdar".

Před začátkem veletrhu…

8.45 Studentky a studenti Střední školy obchodu, služeb a podnikání a Vyšší odborné školy České Budějovice v bílých tričkách s logem Kabelkového veletrhu vyrazili do pasáže IGY Centra, aby kolemjdoucí nasměrovali do sálu ArtIGY, kde druhý ročník Kabelkového veletrhu Deníku za čtvrt hodiny začne.

8.36 Před vchodem do sálu ArtIGY už stojí asi dvacet dam. Jsou mezi nimi i slečny Klára Šepová a Hanna Chu. "O akci jsme se dozvěděly z webových stránek. Kabelky máme rády, tady navíc podpoříme dobrou věc, takže se vše hezky spojí," pochvalovaly si. A na jaké "kousky" mají políčeno? "Hodila by se nějaká velká kabelka do školy, když už je po prázdninách," dodaly.

8.00 Letošní ročník Kabelkového veletrhu zahájí v devět hodin Ivo Šmoldas.

Autor: Redakce

2.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pořádková jednotka jihočeské policie cvičila ve čtvrtek v noci pátrací akci. Policisté si zkoušeli využití nové technologie p-Track.
27

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Ilustrační foto.

Odvolit je možné i v posteli

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Prachaticko - Nelegální úpravy a prodej hromadně účinných zbraní odhalili kriminalisté z českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Následoval zásah na několika místech na Prachaticku, a také obvinění šesti lidí z nedovoleného ozbrojování.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Třeboň - Lodhéřovská malotřídka se již popáté zapojila do dobrovolnického projektu 72 hodin.

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení