Auta neprojedou v úseku odbočka do Velešína od Holkova až křižovatka u čerpací stanice Velešín. Všechna vozidla do 6 tun tak budou muset projíždět Velešín, a sice ulicemi Budějovická, V Domkách a Kaplická. Uzavřený úsek silnice E55 bude možné přejíždět jen v jednom místě, a sice tam, kde se E55 kříží s výpadovkou z velešína do Velešína Nádraží a Českého Krumlova.

Místní obyvatele tak pravděpodobně čeká dopravní peklo. Své si užijí i lidé v Českém Krumlově, přes který budou muset jet všechna vozidla nad 6 tun. Těžká nákladní auta budou muset na objížďku už v Kamenném Újezdu, odkud se dostanou do Českého Krumlova a dále budou směřovat do Kaplice Nádraží, kde se zpátky napojí na hlavní tah E55. Pro řidiče nákladních aut však tato objížďka nebude ničím novým, přes Český Krumlov museli i v minulých dnech, kdy silničáři u Velešína pokládali nový asfaltový koberec.

Úpravy velešínské křižovatky a s nimi spojená dopravní omezení potrvají do 22. května.

O přebudování první křižovatky ve směru od Českých Budějovic usilovali Velešínští už roky. Křižovatka je totiž značně nebezpečná vzhledem k obrovskému provozu, jaký tam směrem k česko-rakouské hranici panuje. Na šikmém výjezdu z města si šoféři mohou ukroutit krk při dávání přednosti vozům přijíždějícím od hranice a naopak při odbočování do Velešína brzdí provoz na E55 při dávání přednosti protijedoucím autům - na hlavním tahu totiž v tomto místě dosud není odbočovací pruh.

Místo bylo i velmi nebezpečné pro chodce při přecházení E55 směrem do zahrádek či na vlakovou zastávku, ale to vyřešil nedávno vybudovaný podchod. Přesto se tam chodci vyskytují i nadále, a to zejména v létě, kdy míří například do nedaleké restaurace Koňská dráha na Holkově.