Tattoo shledává hezčím víc žen než mužů (32:21 %). Fandí mu mladí - 43 % dotazovaných mezi 18 a 25 roky je vidí jako velmi hezké nebo spíš hezké. Z žen v této věkové skupině je to 55 %, z mužů 32 %. Tetování odpuzuje zejména starší 55 let - 47 % z nich je má za nehezké (57 % mužů, 39 % žen).

Podle psycholožky Ady Borkenhagenové, profesorky Univerzity Magdeburg, výsledky ukazují, že se trend tattoo v Německu zdá stabilizovaný. V letech 2009-16 na tento trend "naskočilo" mnoho žen a starších lidí, čímž přispěli k normalizaci tohoto zdobení. Před skoro deseti lety vydala Borkenhagenová "Body Modification" jako manuál pro lékaře, psychology a poradce, ve kterém se zabývá také tattoo, piercingem, bodybuildingem a estetickou chirurgií. Teď pracuje na titulu "Jsem dost hezká?" o bláznění krásou. Míní, že v létě 2022 je příliš brzy ohlašovat konec tattoo trendu. Je třeba počkat, zda se současné nadprůměrné nadšení mladých žen kolem dvaceti let pro něj "usadí". Korona mnoho těchto zákroků znemožnila nebo odsunula a efekt dohánění se projeví pomalu.

V protikladu k devadesátým letům se každopádně velmi změnil způsob provedení a volba motivů, uvádí Donaukurier. Doba velkoplošných tattoo se zdá být pryč. Populárnější jsou minimalistické motivy jako malé plody, květiny, lístky, zvířata, auta, letadla, linie, jména, čísla, symboly i výroky (často pak rovnou více z nich).

Také umístění je často jiné než dřív. Místo kostrče, zad nebo horních částí paže jsou dnes kerky na krku nebo pod ramenním kloubem, vedle prsou. Oblíbená jsou také zdobená lýtka, kolena a spodní část nohou. "Tělo je dnes pro mnohé mladé svým způsobem umělecké dílo a plátno. Mnoho chtivých tattoo hledá nové motivy a chtějí se odlišit od rodičů," říká Borkenhagenová. "Tělo je ovšem také jen omezený prostor. Kromě toho je nejspíš otázkou času, kdy tento trend možná úplně zmizí. Dorůstající generace by se mohla chtít od potetovaných rodičů zcela odvracet…"

Holčička ve výherním automatu

V neděli večer navštívila rodina z Dolních Rakous cinemaplexx v Křemži. V nestřeženém okamžiku vlezla jejich dcerka ve věku tři nebo čtyři roky výdejním okénkem do výherního automatu s plyšáky a nemohla ven, píše DK.

Kolem 22. hodiny proto k jejímu vysvobození vyrukovalo 20 hasičů z Křemže a Gneixendorfu s vozem specializovaným na zachraňování lidí, policejní hlídka a sanitní služba. Podařilo se jim vypáčit čelo automatu a několika pohyby dívku dostali ven. "Během zásahu byla velmi klidná," hodnotili hasiči. Záchranáři uzavřeli, že "návštěvu" v přístroji přečkala bez zranění.

V zajetí…V zajetí…Zdroj: Deník/DK/FF Krems

Ubylo sňatků

Loni se v Bavorsku vzalo 61 138 párů, o 2,4 % méně než před pandémií (v roce 2019 jich bylo 68 501). Nejoblíbenější byl 21. srpen se 1140 dvojicemi. Muži se brali průměrně ve věku 37,9 roku, ženy 35,2. Párů stejného pohlaví byla dvě procenta z celkového počtu.