Popisuje, že když hotový produkt pozdě odpoledne jeřábem vytáhli z obrovského hrnce, vážil notářsky potvrzených 208,7 kilogramu, mnohonásobně víc než dosavadní knedlík v Guinnessově knize rekordů pořízený italským kuchařem v roce 2008, který měl „jen" 34,95 kilogramu. „Když ale odstranili plátěnou plachtu, která jej držela pohromadě, těžký kus se na stole rozpadl, a také uprostřed nebyl ještě ani po devíti hodinách dost provařený," píše list.

Superknedlík se neudržel pohromadě.Spolupořadatel Ralf Schönberger, který akci inicioval, by ale ještě nechtěl tvrdit, že pokus se nezdařil – o tom rozhodne redakce Guinnessovy knihy. Na rozhodnutí budou pořadatelé muset počkat několik týdnů. „Ty dvě tisícovky lidí, kteří se odpoledne shromáždili v areálu pivovaru, ale v žádném případě nebyly zklamány," sdělují PNP. „Byl to rozhodně velkolepý zážitek, kterého se mohli zúčastnit. Mnoho z nich také knedlík spolu s pivním gulášem ochutnalo v rámci zemské výstavy Pivo v Bavorsku. Velká část výrobku, který odpovídal asi 2400 normálním knedlíkům, byla poživatelná. Servírováno bylo kolem 1400 porcí, každá za 8,50 eura ve prospěch povodňové pomoci PNP a humanitárního projektu Bavorského rozhlasu."

Obra porcují organizátorka Lisa Köcková a šéfkuchař Armin Bachhuber.  K výrobě, která začala už ve čtyři hodiny v noci, potřebovalo deset pomocníků asi 1500 vajec, 70 litrů mléka, 60 kilogramů mouky a sto kilogramů žemlí.

Na dolním snímku obra porcují organizátorka Lisa Köcková a šéfkuchař Armin Bachhuber.