Místem byla horská stanice lanovky na Jenneru ve výši 1800 metrů nad mořem v okrese Berchtesgaden, kde je aktuálně nejvyšší incidence nákazy v Bavorsku (64,2). Plně očkováno je 42 % zdejších obyvatel. Okresní úřad chce situaci vylepšit i touto nabídkou, říká mluvčí Alexandra Rothenbuchnerová.

Ohlašování se předem nebylo třeba, přijít mohl kdokoliv. Na stanici bylo připraveno 120 dávek Biontech/Pfizer a 25 Johnson&Johnson. Organizátoři nedoporučovli spojit zákrok s túrou - po aplikaci by se lidé neměli namáhat. Nabídka byla proto určena těm, kteří si nahoru vyjedou lanovkou a po naočkování zase sjedou dolů do Schönau, uvádí list.

Čápa vydolovali z komína

Přes Hengersberg přelétávali před týdnem tři čápi. "Jednomu se tu tak zalíbilo, že si vybral nejvyšší komín firmy Edscha k přistání," popisuje PNP. "Jestli si chtěl udělat přestávku, nebo tady začít stavět hnízdo, zůstává jeho tajemstvím. Přistání ale tak špatně vypočítal, že do komína spadl."

Draci mezi mosty v Českých Budějovicích, šestý ročník soutěže dračích lodí na soutoku.
Draci mezi mosty: na soutoku Vltavy a Malše pádlovalo šestnáct týmů

Čáp trosečník…Čáp trosečník…Zdroj: Deník/PNP

Z dvacet metrů hluboké pasti ho vyprostili zaměstnanci podniku a hasiči. O víkendu má být čáp, "vykrmený" ve veterinářské praxi v Aldersbachu, zase puštěn na svobodu, končí zpráva.

Pouliční slavnost: 135 000 diváků

Linecká přehlídka pouličního umění "Pflasterspektakel" byla letos rozdělena do tří víkendů.

V devíti festivalových dnech měl program 806 hodin vystoupení, které vidělo asi 135 000 návštěvníků, řekla ředitelka "spektáklu" Gerda Forstnerová 1. srpna. Vystoupilo 275 umělců, artistů a muzikantů.