Alkoholem posilněný muž (r. 1991) se postaral 13. září v nočních hodinách o rozruch v Panské ulici v Jindřichově Hradci. Ve 22.15 hodin měl podle policejní mluvčí Hany Millerové po předchozí rozepři fyzicky napadnout čtveřici žen (r.1985 až r.1993).

Mluvčí popsala, že první z poškozených žen měl útočník kopnout do hlavy, a když žena po tomto zásahu upadla na zem, měl ji dál kopat do zad, hrudníku, hlavy i obličeje, a to nejméně pětkrát. Některým kopům se žena ubránila rukou, následně ale omdlela.

"Ženě měl způsobit zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizací v nemocnici v Jindřichově Hradci s dobou léčení nejméně tří týdnů," upozornila policejní mluvčí a pokračovala ve výčtu útoků. "Druhou poškozenou měl opět kopnout do žeber a do levé ruky, čímž ji způsobil přinejmenším pohmoždění ruky s lékařským ošetřením. Třetí ženu měl rovněž kopnout do hlavy za levé ucho, čímž ji měl způsobit přinejmenším pohmoždění krku a bolesti hlavy s lékařským ošetřením a vystavením dočasné pracovní neschopnosti," vypověděla. Čtvrtá žena se jeho útoku naštěstí vyhnula. Když se jí muž pokusil kopnout do obličeje, uhnula se a podezřelý jí tak nezpůsobil žádné zranění.

Hana Millerová vyzdvihla, že lidé, kteří byli události svědky, zareagovali příkladně a nejenže ihned zavolali policii, ale rovněž podezřelého muže na místě zadrželi a policistům jej předali. Ti násilníka následně umístili do policejní cely.

"Agresor, který není pro policisty neznámou osobou, se svého jednání dopustil i přesto, že byl mimo jiné pro přečin výtržnictví odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, kdy trest vykonal v červenci 2017," podotkla mluvčí a dodala, že po zadokumentování přečinu úmyslného ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví předali policisté z obvodního oddělení případ kriminalistům. Útočník následně skončil na návrh policejního komisaře ve vazbě.