Tedy až do neděle, kdy agresivní řidič na Dačicku  nakonec vytáhl i zbraň. Vše začalo, když muž v octavii odjížděl od čerpací stanice v Dačicích směrem na Jindřichův Hradec a ve zpětném zrcátku si všiml vozidla BMW 323 tmavé barvy, které se pohybovalo dost agresivně a riskantně.

A před odbočkou na Slavonice, kde dával řidič octavie při odbočování vlevo přednost, se situace zdramatizovala.

„Oktávka předjela auto před sebou. Vozidlo BMW začalo oba vozy také předjíždět, a to v místě před horizontem. Poškozený v octavii přibrzdil, aby umožnil řidiči BMW dokončit předjetí, ten se však zařadil zpět těsně za octavii. Za odbočku na Lidéřovice řidič BMW v místě zákazu předjíždění poškozeného předjel, zapnul výstražné znamení 
a zastavil, čímž donutil zastavit jak vůz poškozeného, tak i druhé auto. Řidič BMW vystoupil a začal poškozenému nadávat. Pak vytáhl z pod bundy stříbrnou pistoli a natáhl ji na poškozeného se slovy, aby vypadl, nebo jej zastřelí," popsala policejní mluvčí Hana Millerová s tím, že řidič v obavách o život zařadil rychlost a vrátil se domů. Poté kontaktoval policii.  Kriminalisté po aktérovi nepříjemného incidentu pátrají.

Podobný případ agresivního chování na silnici řešili policisté na Dačicku i v listopadu, kdy řidič dodávky předjel kamion, donutil jeho šoféra zastavit a při následné potyčce ho udeřil do hlavy dřevěným hranolem.

Jak říká vedoucí jindřichohradecké dopravní policie Karel Kotil, agresivity za volantem přibývá. Na dopravní policisty se například obrátil muž, který má pocit, že ho někdo na silnici opakovaně ohrožuje. „Měli jsme tu i motorkáře, který za jízdy autu ukopl zrcátko a ujel. S projevy agrese se setkal snad už každý z nás, ale pokud nejsou důkazy, tak lze jen těžko něco řešit," míní Karel Kotil.

Tvrdí však, že je dnes velice dobře ošetřené, že provozovatel vozidla by neměl uniknout, pokud byl s jeho autem spáchán přestupek a nedaří se s ohledem na osobu vzdálenou dohledat viníka.

„Někdy až žasnu, kde řidiči dokáží předjíždět. Kolikrát už se mi stalo, že jsem mu na  poslední chvíli uhnula. Ale nejhorší je, že takhle někdo riskuje, když veze děti," míní   Iva Moučková z Hradce.