Pět zraněných dětí, z toho dvě vážně, má na svědomí vzrostlý topol, údajně narušený houbou. Ve čtvrtek dopoledne padl přímo na děti ze školky v Českém Rudolci na Jindřichohradecku, které byly na procházce se svými učitelkami a asistentkami, jak už Deník ve čtvrtek informoval.

Jedno z dětí s vážnými zraněními transportoval vrtulník do českobudějovického traumacentra. Jak se jeho stav vyvíjí, odmítla včera mluvčí krajské nemocnice Iva Nováková komentovat. „Informace o stavu našich pacientů nesdělujeme,“ uvedla. Ředitel hradecké nemocnice Miroslav Janovský potvrdil, že ostatní čtyři děti ošetřovali hradečtí lékaři. „Jedno bylo hned ve čtvrtek propuštěné. U dalšího jsme nalezli vážnější poranění, a proto bylo převezeno do Českých Budějovic,“ sdělil s tím, že věc s ohledem na věk pacientů nebude nemocnice dále komentovat.

Topol, který spadl necelý kilometr od Českého Rudolce  ve směru na  Radíkov na děti. Pět jich zranil.
Na děti spadl velký topol. Pět zraněných

V Českém Rudolci v pátek vládla ponurá atmosféra. Podle starosty Luďka Plucara jsou všichni z tragédie zdrcení. „Dneska je konec školního roku. Pro všechny ve škole bylo rozloučení se žáky strašně bolestné. Stále na ty děti myslíme,“ prohlásil starosta, kterého mrzí negativní, až nenávistné reakce v diskuzích na internetu, kde se například objevila narážka, že má obec zanedbaný park. „To ale není pravda. Navíc k události došlo na silnici 3. třídy, strom byl na soukromém pozemku pět metrů od silnice, děti šly v daném tvaru a pro nás tam není ani žádné pochybení ze strany učitelek. Je to v šetření policie. Těžko se bude hledat viník, ale to ani není naší prioritou. My myslíme na rodiny těch dětí a na ty děti samotné, aby to všechno dobře dopadlo,“ uzavřel.