VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bratři „šroťáci“ si posedí dva roky

Kardašovořečicko – Bratři Tomáš (26) a Václav (27) si založili „rodinný podnik" – kradli na Jindřichohradecku šrot. Prodávali jej ve sběrnách v Soběslavi nebo v J. Hradci.

3.12.2014 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK


V Doňově naložili čtyři ventilátory v hodnotě 16 000 Kč 
a druhý den je prodali za 2500. Podruhé tu v noci na 20. srpen z traktorů odpojili a odnesli tři autobaterie a závěsy. V Pluhově Žďáru vzali ze zemědělských areálů pět elektromotorů za 40 000 Kč, z parkoviště u zámku dva kanalizační rošty, v Děbolíně v noci na 1. srpen osm kolejnic, profily a jiný kov celkem za 4450 Kč.

V Újezdci odcizili z bývalého vepřína elektromotory, ventilátor, ocelový žebřík, části mostové váhy aj. Při další návštěvě tu sebrali 440 ocelových roštů, ocelové hrazení aj. V září si sem zajeli pro 200 roštů  o váze nejméně 1160 kg a dva elektromotory.

8. října po půlnoci je tu zadržela policie alarmovaná poškozeným podnikatelem, který na mobil dostal zprávu z fotopasti. V autě vezli 170 ocelových roštů o váze téměř tuny a další materiál. Stejný poškozený už 26. června zajistil ve výkupně v J. Hradci jiné své ukradené věci. Na záznamech kamer je patrný pohyb obou bratrů a jejich auto.

Už za tři dny po zadržení ale Václav demontoval ve skladu obilí v Záhoří mj. 21 ventilátorů v hodnotě 63 000 Kč a přes plot je předal Tomášovi…

Doznali se
V přípravném řízení se Tomáš doznal. Prý měl dlouhodobé finanční potíže a přistoupil na nabídku bezdomovce Josefa, který věděl o starém železu. Na vytipovaná místa jezdil s bratrem, Josef s osobou, kterou on neznal. 9. října byli vyslechnuti na policii a již cestou domů se s bratrem domlouvali na krádeži v Záhoří.

U soudu v J. Hradci výpověď změnil s tím, že Josef, který je vlastně jejich příbuzným, se krádeží neúčastnil. Obdobně vypovídal i Václav. Josef krádeže popřel.

Soud měl za prokázané, že 
se bratři dopustili všech popsaných útoků, při nichž způsobili škodu celkově za 170 191 Kč. Kromě pachové stopy v seníku v Pluhově Žďáru však nemá důkaz o spolupachatelství zmíněného Josefa, který byl do 6. září hospitalizován v protialkoholní léčebně v Dobřanech a za dobu několika měsíců byl jen jednou na dvouhodinové vycházce. Soud ho proto obžaloby zprostil.

Tomášovi, který byl už dvakrát odsouzen (v roce 2012 podmíněně za 33 útoků krádeže, což ale amnestoval prezident Klaus), soud uložil za nové krádeže dva roky do věznice s dozorem.

Václav, který byl dvakrát podmíněně trestán za zanedbání povinné výživy, dostal stejně a odvolal se. Chtěl by sankci kratší, do mírnějšího režimu, v němž teď vykonává přeměněnou dřívější podmínku a může pracovat. Argumentoval polehčujícími okolnostmi, doznáním a lítostí. Krajský soud ale včera jeho odvolání zamítl. Obviněnému přitěžuje, že  se činu dopustil v podmínce a v trestném jednání pokračoval i po zahájení stíhání. Přitěžuje mu i to, že skutky páchal po delší dobu
a výše způsobené škody. Trest ve čtvrtině sazby není nepřiměřeně přísný a pro změnu způsobu jeho výkonu není důvod, řekl soud. 

Autor: Vladimír Majer

3.12.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 21 740 Kč

Montážní dělníci výrobků z kovů operátor ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21740 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: výhodou vyučení s technickým zaměřením; výhodou praxe; výhodou aktivní znalost anglického, případně německého jazyka; výhodou jakékoliv oprávnění, zkoušky; pracovní poměr na dobu určitou 2 roky s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní doba třísměnná;. Pracoviště: Magna cartech spol. s r.o., 378 10 České Velenice. Informace: Lenka Maziniová, +420 384 753 279.

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 20 100 Kč

Stavební technici Technický pracovník - stavař. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20100 kč, mzda max. 28740 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT EMAILEM: ps0210@seznam.cz, - pracovní poměr na dobu neurčitou, Požadavky a pracovní náplň:, -Vzdělání středoškolské stavebního směru (výhodou vysokoškolské vzdělání), min. praxe 3 roky ve stavebnictví; znalost stavebního zákona, zákona o zadávání veřejných zakázek, orientace v související legislativě,, -Znalost práce na PC - WORD, EXCEL, výhodou uživatelská znalost rozpočtových programů (např. KROS Plus, ÚRS),, -Řidičské oprávnění skupiny B, zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost, -Bezpečnostní prověrka na stupeň "Vyhrazené" - bude udělena po nástupu, - Požadavek na flexibilitu, zkušenosti s prací ve státním sektoru, ochota se přizpůsobit, respektování administrativních postupů, -Zajišťuje údržbu a organizuje provádění oprav svěřených zařízení na úseku stavební údržby Provozního střediska 0210 J. Hradec,, -Připravuje a realizuje opravy včetně koordinace technickohospodářského provozu u střediska; zabezpečuje a organizuje opravy a údržbu stavebních objektů, u technologických zařízení koordinuje stavební práce dodavatelsky i svépomocí včetně kontroly kvality a likvidace faktur; u dodavatelské údržby vykonává funkci stavebního dozoru,, -Zpracovává, zajišťuje a kontroluje stavební rozpočty (u dodavatelské i svépomocné údržby); organizuje a provádí pravidelné technické prohlídky objektů, optimalizuje reprodukční procesy,, -Zabezpečuje předepsanou agendu (centrální evidenci, mechanizovanou evidenci, projekty, tabulkové soubory atd.),, -Udržuje v aktuálním stavu situaci objektů; vede stavební dokumentaci stavebních objektů, aktualizuje ji, -Orientuje se v aktuální a platné legislativě v oblasti stavební činnosti, -Zodpovídá za vedení a doplňování lineárních náčrtů, -Odpovídá za odběratelskou kontrolu faktur včetně kontroly platnosti a správnosti fakturovaných cen, fakturovaného množství majetku, práce a služeb a dalších hledisek jejich věcné správnosti, jakož i za doplnění náležitostí předepsaných pro účetní doklad., -Odpovídá za neprodlené vyřízení faktur tak, aby mohly být nadřízeným stupněm proplaceny ve lhůtě splatnosti; vede předepsanou dokumentaci podle požadavků spisové služby, -Zadává veřejné zakázky a připravuje podklady k jejich zadání, -Pracuje na PC s emailovými a databázovými programy (NEN, ISL, GINIS, ESSS, OUTLOCK), kde doplňuje a , aktualizuje údaje stavebních objektů, -Pečuje o svěřený materiál. Pracoviště: Ministerstvo obrany - agentura hospodaření s nemovitým majetkem, Vídeňská, č.p. 169, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Petr Kočíř, +420 973 325 130.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Pomocní pracovníci v dopravě a 1 000 Kč

Pomocní pracovníci v dopravě a skladování Výpomoc při zásobování, manipulace s koberci a pomocné práce J. Hradec. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 1000 kč, mzda max. 3000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Rezkova 953, Jindřichův Hradec, Kontaktní osoba: pí. Bastlová, Vhodné pouze pro fyzicky zdatné uchazeče, neboť se jedná o manipulaci s koberci a dalším zbožím při závozu prodejny, 95,-Kč/h, doba dle potřeby. Bližší informace přímo na prodejně KOBERCE TREND Jindřichův Hradec. Pracoviště: Limex čr, s.r.o. - 004 - koberce trend jindřichův hradec, Rezkova, č.p. 953, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: -, .

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 19 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách zástupce vedoucí prodejny maso-uzeniny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu neurčitou;, Požadujeme: min. vzdělání vyučen; samostatnost; spolehlivost; flexibilita; zkušenost s vedením kolektivu výhodou; příjemné vystupování; potravinářský průkaz;, Nabízíme: dlouhodobou perspektivu v prosperující společnosti; možnost profesního růstu; vstupní zaškolení; nevyučené v oboru zaučíme; přátelský kolektiv; nástup možný ihned, Náplň práce: vedení kolektivu prodejny; vedení administrativy prodejny; objednávání zboží; odpovědnost za chod prodejny; příprava zboží k prodeji; prodej a nabídka zboží; obsluha zákazníků; spolupráce s vedením firmy, KONTAKT TELEFONICKY NEBO E-MAILEM. Pracoviště: Zeman maso-uzeniny, a.s. - 002 - dačice, Vápovská, č.p. 306, 380 01 Dačice. Informace: Veronika Fořtová, +420 602 107 526.


Ilustrační foto

Divizní nováček na závěr „spláchl“ Protivín

Přes železniční přejezd ve směru z Prachatic na České Budějovice se řidiči nedostanou.
5

Oprava železničního přejezdu komplikuje život řidičům i cestování autobusem

Vesnicí roku 2018 je Svatý Jan nad Malší

Jižní Čechy - Vážená paní starostko, mám pro vás dobrou zprávu. Myslím, že už asi tušíte. Svatý Jan nad Malší se stal nositelem zlaté stuhy, to znamená krajským vítězem soutěže Vesnice roku Jihočeského kraje roku 2018.

Z linky 156: Muži se rozhodli uzavřít parkoviště

Jindřichův Hradec – Ve středu 6. června čekalo na řidiče nemilé překvapení v podobě umístěných zábran, které zcela uzavřely centrální parkoviště pod Oděvou.

Páťáci z 5. ZŠ se učili, jak zacházet s penězi

Jindřichův Hradec - Páťáci z 5. základní školy zakončili svoji výuku finanční gramotnosti, které se zúčastnili v rámci programu Abeceda peněz.

OBRAZEM: Náměstí v pondělí ráno obsadili cyklisté

Jindřichův Hradec – Dvě skupiny cyklistů se v pondělí ráno míjely na náměstí Míru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT