Jak informoval list Passauer Neue Presse, policisté 50letého muže z České republiky dopadli ve středu na hlavním tahu ze Strážného na Pasov. Zaujal je tím, že byl promočený, zanedbaný a rozcuchaný. Při kontrole zjistili, že na Dušana K. byl vydán evropský zatykač. Česká policie po něm pátrala už od počátku února kvůli podezření z vraždy v Hustopečích na Břeclavsku.

Muž je podezřelý z usmrcení svého 71letého otce. Mrtvý byl podle PNP nalezen zabalený v igelitu a schovaný za pohovkou. Po činu se syn podezřelý ze smrtícího útoku skrýval. Nakonec odjel autem do Českého Krumlova a pak se pěšky dostal na německé hranice, uvedla policie.

Ilustrační foto.
Člena nechvalně známé rodiny chytili za volantem 27x, dojel až do vazby

„Na příkaz mnichovského státního zastupitelství byl podezřelý předveden před vyšetřujícího soudce v Pasově. Soudce vydal příkaz k zadržení, aby mohl být uprchlík předán české justici,“ informoval list.

Zadržení podezřelého již kvitovala i česká policie. „Děkujeme veřejnosti za pomoc při pátrání po podezřelém z vraždy v Hustopečích na Břeclavsku. Hledaného muže na základě Evropského zatýkacího rozkazu ve středu odpoledne zadržela německá policie v Dolním Bavorsku. V nejbližší době budou zahájeny úkony vydávacího řízení zpět do ČR,“ uvedla na Twitteru.