Pod pohrůžkou, že použije střelnou zbraň, donutil obsluhu přepážky, aby mu vydala víc než 65 tisíc korun. Poté pachatel nasedl na zaparkovaný motocykl a odjel směrem na Moravské Budějovice.

Šlo o motorku s kapotáží červené barvy, měla poškozený přední blatník. „Prý mu do něj někdo před tou bankou trochu bouchl autem. A na značce prý měl přelepené písmeno nebo číslici. Tak se to aspoň po Jemnici vykládá,“ vylíčila události sedmašedesátiletá důchodkyně Anna.

„Jednalo se o česky mluvícího muže vysokého 180 až 185 centimetrů, atletické postavy, měl tmavé oči. Oblečen byl do černé látkové bundy do pasu, modrých riflí. Měl černé kožené boty, černý látkový batoh a modrou motoristickou přilbu se stříbrnými pruhy,“ popsal lupiče mluvčí třebíčské republikové policie René Novotný.

Podle místních lidí se lapka v bance objevil už hodinu před akcí, pak ale odešel, zřejmě jej něco vyrušilo. Nakonec se ovšem vrátil a „věc“ dotáhl do konce.

Shodným způsobem někdo loupil v pobočce Komerční banky v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku 27. srpna, tedy zhruba před měsícem. I tady vešel muž s přilbou na hlavě a s pistolí v ruce si vynutil vydání několika desítek tisíc korun. Podle svědeckých výpovědí byli pachatelé téměř shodné výšky. Zda oba případy spolu souvisejí, zatím policisté nechtějí příliš komentovat: „Je to jedna z vyšetřovacích verzí, ale v tuto chvíli k tomu nebudeme více uvádět,“ reagoval mluvčí Novotný.

Policie žádá všechny případné svědky, kteří se v uvedené době nacházeli v místě jemnického přepadení či blízkém okolí a mají bližší informace k osobě pachatele nebo dokáží říci cokoli nového k motorce, na které odjel, aby co nejdříve kontaktovali policii na tísňovou linku čísla 158.