Tajný sklad s nelegálním zbožím objevili před několika dny českokrumlovští celníci v kaplické tržnici.

Minulý týden ve středu kolem poledne, přesně od jedenácti hodin do půl jedné, pracovníci České obchodní inspekce spolu s celníky a policisty začali prověřovat tržnici u lomu.

Jihočeští celníci a policisté během akce nejprve zajišťovali kontrolorům ostrahu.


Opuštěný stánek s nelegálním zbožím

„Chtěli jsme zjistit, jestli se na tržnici prodává, skladuje nebo nabízí zboží, které je důvodně podezřelé, že je vydáváno za originální věci s ochrannou známkou, a to bez souhlasu majitele ochranné známky. Nebo jestli se jedná o zboží vyrobené bez souhlasu majitele autorských práv, například u CD či DVD,“ řekl mluvčí Celního ředitelství České Budějovice Vladimír Pešek.

Když skončili svou práci inspektoři, pustili se do další kontroly jejich kolegové celníci.

„V jednom stánku objevili skrytý sklad s nelegálním zbožím. Ve stánku přitom nikdo nebyl. Zboží bylo rozvěšeno po ramínkách a také uloženo v bednách,“ líčil Vladimír Pešek.

Celníci ve stánku, ke kterému se nikdo nehlásil, zajistili 756 kusů převážně textilních výrobků a obuvi.

Pravděpodobně se jedná o padělky značek chráněných ochrannými známkami. Jejich prodejem by celková škoda způsobená majitelům těchto ochranných známek činila 2 720 931 korun.

„Od začátku roku jihočeští celníci zajistili padělky rozmanitých druhů zboží za téměř 250 milionů korun. Jednalo se především o textilní výrobky, obuv, CD a také DVD nosiče,“ shrnul Vladimír Pešek.