Jak již Deník informoval, na místě zasahovali hasiči z Jindřichova Hradce a Nové Bystřice. Požár způsobil škodu za čtvrt milionu korun.

„Při vyšetřování požáru se ukázalo, že chata byla před tím narušena vloupáním. Byly zde zjištěny stopy po neznámém pachateli, který dovnitř vnikl po rozbití okna a zkonzumoval zde potraviny,“ uvedla jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová.

Policie nyní zjišťuje příčinu požáru, zda vznikl činností neznámého zloděje a nebo například technickou závadou na elektroinstalaci a podobně.

Millerová v této souvislosti připomíná majitelům rekreačních objektů, že v posledních dnech opět přibylo případů vloupání. Například v Kunějovských samotách u Číměře v uplynulých dnech neznámý pachatel odcizil u jedné rekreační chalupy osm volně položených kamenných sloupků na plot a způsobil tak škodu za osm tisíc korun.

„Rekreanti by si měli v této době dojet své chaty a chalupy zkontrolovat. Případně ještě odvézt cenné věci,“ uvedla Millerová.

A pokud by zjistili nevítaného návštěvníka, měli by to neprodleně oznámit na policejní linku 158.

Při tom je zásada, aby nepoškodili stopy, které po sobě zloděj zanechal. To znamená, že by neměli s ničím hýbat a rozhodně neuklízet a nezametat.

„Policisté s psovody dělají v rekreačních oblastech pravidelně kontroly a nechávají v chatách lístečky, kde je napsáno, kdy objekt kontrolovali a také kontakt na policistu, který má oblast na starosti,“ vysvětluje Millerová.

Včasné kontaktování policie může podle jejích slov napomoci i k dopadení pachatele, který se může v chatách ještě pohybovat.