Jindřichohradečtí kriminalisté se podle mluvčí Hany Bílkové - Millerové zabývají přečinem ublížení na zdraví z nedbalosti, který se stal už 4. dubna loňského roku. "Toho dne v odpoledních hodinách podezřelý muž, jakožto majitel a jednatel společnosti, měl zapomenout zavřít do kotce během dne psa střežícího v noci areál. Musel si ale být vědom té skutečnosti, že již v minulosti tento pes zaútočil na člověka a je proto nutno dbát zvýšené opatrnosti při zabezpečení pozemku," uvedla mluvčí.

Z uzavřeného areálu společnosti uprchl v osudný den pastevecký pes společně s malou čivavou. "Následně na veřejně přístupné komunikaci v blízkosti areálu firmy oba psi společně napadli poškozenou, která kolem projížděla na jízdním kole. Cyklistka následkem ataku psů spadla z kola a když ležela na zemi, tak na ni šarplanický pastevecký pes měl zaútočit a pokousat ji nejméně třikrát v oblasti stehna. Poškozená dále utrpěla hlubší oděrky a podkožní krevní výron," popsala útok psů Hana Bílková Millerová.

Poutač poškozující vrchního strážníka hradecké městské policie.
Muž za poutač urážející vrchního strážníka půjde před soud

Zranění si vyžádalo lékařské ošetření a následné omezení v běžném způsobu života po dobu od 4. do 21. dubna 2021 a pracovní neschopnost do 2. července 2021.

Dále vznikla mladé ženě škoda na cyklistických kalhotách a jízdním kole v celkové výši nejméně 3 900 korun. V pátek 20. května 2022 si převzal podezřelý muž z rukou policejní komisařky sdělení obvinění. Nyní je trestně stíhán.