Informaci o incidentu včera Deníku potvrdila  i jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová: „Policisté z obvodního oddělení v Dačicích na místě zahájili úkony trestního řízení z možného spáchání přečinu výtržnictví. A v rámci maximální objektivity byl případ předán na skupinu kriminální policie a vyšetřování v Jindřichově Hradci.“

Bližší informace policie zatím s ohledem na jeho prošetřování nesdělí.

Podle slov starosty města Vlastimila Štěpána, který je velitelem městské policie, si vrchní strážník vzal do konce týdne dovolenou.

„Událost jsme již projednávali i s dotyčným zaměstnancem města, ale v tomto okamžiku není možné zaujmout žádné stanovisko, dokud nebudeme mít k případu bližší informace od policie,“ řekl včera před veřejným zasedáním zastupitelstva starosta s tím, že věc se stala v době osobního volna strážníka.

Hned po incidentu štamgasti z místní hospody přizvali zastupitele Lubomíra Kloibera, který podle svých slov sledoval, jakým způsobem se bude případ dál vyvíjet. „Zarazilo mě, že v takové situaci na místo nebyl přizván starosta jako velitel městských strážníků,“ zdůraznil Kloiber.