Řidiči, kteří se dopoledne pohybují na Strakonicku, Prachaticku, případně Klatovsku, a všimli by se uvedeného vozidla, mají neprodleně kontaktovat linku 158.

Maskovaný ozbrojený muž přepadl v úterý 28. července poštu v Česticích na Strakonicku. Kolem 10. hodiny to oznámila na policii pracovnice pobočky České pošty v Česticích.

Do budovy pošty vešel muž muž 170 až 180 cm vysoký středního věku, s kuklou na hlavě, oblečen celý v tmavém a mířil na ženu za přepážkou pistolí černé barvy. „Překvapená žena duchapřítomně utekla do zadní místnosti, kde se zavřela a bez zaváhání zavolala na linku 158,“ popsala policejní tisková mluvčí Jaromíra Nováková. Pachatel se zřejmě zalekl a pobočku opustil, aniž by něco odcizil.

V souvislosti s tímto případem policie pátrá po osobním automobilu Škoda Octavia popřípadě Superb šedé nebo stříbrné barvy s registrační značkou 2T7..... Vůz ujížděl směrem na Vacov. „Policie se obrací na řidiče, kteří se dopoledne pohybují v okrese Strakonice, Prachatice, případně Klatovy a všimli se uvedeného vozidla, aby neprodleně kontaktovali linku 158,“ zdůraznila mluvčí.

Na Strakonicku už se jedná po Sedlici, Katovicích a Kadově už o čtvrtý případ s velice podobným scénářem. Takřka stejný průběh mělo i přepadení pošty ve Vacově, jen pár kilometrů za hranicemi okresu.