„Jeden zátah byl ve velkoskladu asi 50 metrů od nás. Přijelo několik aut celníků, bylo u toho plno lidí. Celý den měli vyložené bedny s alkoholem. Byla toho vyskládaná celá rampa. A zboží přebírali a kontrolovali," popsal událost muž, který bydlí jen kousek od místa jednoho ze zásahů. Doplnil, že zde sám kupuje cigarety a vždycky byly okolkované.

Také si myslí, že to asi nedopadlo špatně, když ve čtvrtek se zde opět prodávalo. „Byli rovněž u mé kamarádky, půl dne vše kontrolovali a všechno souhlasilo, tak odjeli," dodal.

Mluvčí jihočeské Celní správy Emanuel Breicha byl však na odpověď na dotaz Deníku ohledně úterního zásahu skoupý a pouze ho potvrdil. „Pracovníci celní správy provádějí rozsáhlou kontrolní akci zaměřenou především na boj s nezákonnou distribucí alkoholických a tabákových výrobků," sdělil a ve stručnosti pokračoval: „Dílčí část této akce byla realizována také v Dačicích." Na závěr Emanuel Breicha dodal, že bližší informace celní správa zveřejní až po ukončení případu.

Mnozí lidé v Dačicích se domnívají, že zátah může mít souvislost s rozplétáním kauzy lihové mafie, kterou nyní projednává soud.