Jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura odmítl konkrétně upřesnit, o jakou částku se jednalo, naznačil ale, že obnos byl znatelně vysoký. „Lupič po přepadení z místa činu odjel na kole,“ doplnil.Díky řidiči kolemjedoucího auta, který okamžitě informoval policisty, se lupiče ujíždějícího směrem na Starou Hlínu podařilo dopadnout krátce po druhé hodině odpolední – tedy zhruba po dvou hodinách od přepadení banky.

Muž byl zadržen jak s ukradeným finančním obnosem, tak se střelnou zbraní ráže 8 milimetrů. Celý případ se podle policistů naštěstí obešel bez jakéhokoliv zranění. Nebyla ani vyžádána pomoc psychologa pro pracovnice banky.

Po dopadení zloděje se policisté pustili do výslechu poškozených a začali také v lese pátrat po vozidle, které mohl mít zloděj připravené pro svůj nezdařený útěk.Za posledních pět dní se jedná už o druhé loupežné přepadení na Jindřichohradecku. Krátce po půlnoci z pátku na sobotu začali jindřichohradečtí policisté vyšetřovat loupežné přepadení benzinové čerpací stanice Benzina v lokalitě Řečička v Jindřichově Hradci.

Jak uvedla tisková mluvčí policie Lenka Krausová, zatím neznámý pachatel donutil pod pohrůžkou použití zbraně obsluhu, aby mu vydala finanční hotovost. Muž se při přepadení měl maskovat šátkem a černou čepicí.