Suchdol – Neznámý pachatel minulý týden v katastru Tušti u Suchdola nad Lužnicí vytěžil a odcizil vzrostlé stromy. Celkem to bylo téměř 24 kubíků dubového dřeva a jeden kubík borovicového. Čtyřem poškozeným způsobil neznámý dřevorubec škodu za nejméně 39 tisíc korun.

Studená – V pondělí před polednem, dopravní policisté ve Studené kontrolovali řidiče (22 let). Lustrací v evidencí řidičů zjistili, že má vysloven zákaz řízení do ledna 2016. Dechovou zkoušku na alkohol měl negativní, ale testr na drogy odhalil marihuanu. Muže čeká soud.

Jindřichův Hradec – V sobotu zadržel personál prodejny drogerie v centru města dvě dívky (12 a 13 let), které se pokusily odcizit šest kusů laků na nehty v celkové hodnotě 384 korun. Při šetření vyšlo najevo, že dívky již tuto prodejnu navštívily před měsícem, přičemž tehdy se jim podařilo odcizit manikúru, lak na nehty, řasenku a oční linky v celkové hodnotě 2078 korun. „Strážníci si převzali pořízené kamerové záznamy a děvčata převezli do místa jejich bydliště. Rodiče si od strážníků vyslechli sdělení, že majitel prodejny uplatnil nárok na náhradu způsobené škody. Dále je strážníci informovali, že o věci bude vyrozuměn odbor sociálních věcí," informoval o případu vrchní strážník hradecké městské policie Luboš Müller.