Jak vysvětluje policejní mluvčí Věra Mžiková, mladíci mají na svědomí několik případů loupeží, vydírání a nebezpečného vyhrožování. Objasnit se je podařilo jindřichohradeckým kriminalistům. „Trestných činů se pětičlenná parta mladíků ve věku od 17 do 19 let z Jindřichohradecka dopouštěla od června do srpna na různých místech okresního města. V některých případech společně, jako pětičlenný gang, jindy jako dvojice či trojice," popisuje.

„První z případů se odehrál počátkem června na sídlišti Hvězdárna, kde poškozeného obklíčili a požadovali od něho peníze. Jelikož u sebe žádné neměl, sebrali mu energetický nápoj. Koncem června v místní části Otín v jednom případě sebrali poškozenému pod pohrůžkou násilí elektronikou cigaretu a dále ve stejný den tohoto poškozeného s jeho dalšími dvěma kamarády fyzicky napadli," líčí Věra Mžiková začátky řádění.

Výlov rybníka Rožmberk.
Na výlov Rožmberka zamíří i řada policistů, pracovně. Koukněte, co radí

To později gradovalo. „O pár dní později čtyřem poškozeným vyhrožovali ublížením na zdraví. Dále začátkem července letošního roku v parku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka opět čtyřem poškozeným pod pohrůžkou násilí prohledali batohy, z jednoho odcizili Powerbanku a prsten. Na začátku srpna poblíž křižovatky ulic Václavská a U Nemocnice pod pohrůžkou násilí donutili poškozeného k vydání příruční tašky," vyjmenovává další případy.

Nezůstanou bez trestu. „Mladící se nyní budou za své protiprávní jednání zodpovídat u soudu," uzavírá Věra Mžiková.