Na českobudějovické policisty se obrátil muž středního věku. Oznámil, že v pátek 15. září ho v době kolem poledne telefonem kontaktoval údajný pracovník jedné banky, u které má muž vedený svůj účet a vysvětlil mu, že tento účet byl napadený.

Mince do sbírky se ukázaly být bezcenným kovem... Ilustrační foto.
Vynalézavost podvodníků ze seznamek nezná mezí. Nový trik připravil ženu o hodně

Mluvčí policistů Štěpánka Schwarzová dále popsala: „Pachatel měl připravenou legendu o tom, že pro ochranu mužových finanční prostředků je potřeba všechny peníze odeslat na rezervní účet banky. Nadiktoval mu číslo účtu, kam má peníze převést. Muž tak s úmyslem zachránit své peníze provedl celkem osm plateb v celkové výši 400 tisíc korun.“

Až poté poškozenému došlo, že se pravděpodobně stal obětí trestného činu a rozhodl se všechno oznámit na policii. Neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání trestného činu podvodu.

Ilustrační foto
Podvod na internetu. Pejsek z Itálie nepřiletěl, žena přišla o desetitisíce

„Policisté upozorňují na nebezpečí tzv. „volačů a klikačů“. Ti jsou schopni vás okrást mnohdy i o celoživotní úspory. Falešný bankéř vám zavolá z telefonního čísla, které vypadá jako z banky. Vydává se za bankéři či policistu, útočníků může být víc, v telefonování se střídají a jejich cílem je vystrašit vás, aby z vás vzápětí vymámili peníze, citlivé údaje nebo přihlašovací údaje k vašemu bankovnictví. Braňte se rozumem!“ důrazně varuje mluvčí Štěpánka Schwarzová.