Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od sousedů: Jak pan fotograf musel přestat fotit holčičky

Tábor - Pana T. G. S. bavily holčičky, a to tak, že mu to u Okresního soudu v Pelhřimově vyneslo odsouzení za obchodování s lidmi a ohrožování výchovy mládeže na dva a půl roku do vězení a k vyhoštění na pět let.

11.8.2008
SDÍLEJ:

Vnučky a pravnučky jsou oběti jedenašedesátiletého muže z Dymokur, který měl dívky pohlavně zneužívat. Zvrhlík z romské rodiny provozoval své nechutné hrátky se šesti dívkami z rodiny, přičemž nejmladší je šest let. Foto: DENÍK/Milan Jaroš

Krajský soud v Táboře skutek překvalifikoval na pohlavní zneužívání a pana S. poslal na třináct měsíců za mříže.
Obžalovaný podal dovolání k Nejvyššímu soudu ČR (NS).Nic intenzivního?

Brojí proti kvalifikaci jeho počínání s tím, že podle zákona by muselo jít o tak intenzivní zásah do mravního a tělesného vývoje dětí, který je srovnatelný s vykonáním soulože.

Judikatura považuje za takový jiný způsob pohlavního zneužívání např. orální styk, ohmatávání prsou nebo pohlavních orgánů, líbání přirození apod., které směřují k sexuálnímu vzrušení pachatele. Nemůže jít ale pouze o letmé dotyky přes oděv, ani o krátkodobé úmyslné, avšak jakoby mimoděk, sahání na prsa či přirození přes oděv.

Míní, že pokud on dívky objímal kolem pasu, držel za hýždě, líbal na ústa, na čelo, „zadek“, odhalené břicho a na jiné části těla, očichával a olizoval jejich odložené spodní kalhotky, pleskal je přes zadek, bral je do náručí, skrytě předával peníze nezletilé za to, že pózovala na nedoložených fotografiích určených pro něho samého, žádal, aby si dívka pro účely fotografování vyhrnula triko nad obnažená prsa, vsunoval jazyk mezi zuby nezletilým, které nadto nikdy nebyly svlečeny zcela, nelze to srovnávat se souloží či podřazovat pod jiný způsob pohlavního zneužívání odpovídajícího např. orálnímu pohlavnímu styku či ohmatávání prsou či pohlavních orgánů s cílem se sexuálně vzrušit.

Nebylo prý možné ani dovodit, že by tím sledoval své sexuální vzrušení, neboť jeho jednání bylo čistě přátelské, za účelem navodit přátelskou, uvolněnou, srdečnou a veselou atmosféru pro fotografování a posílit motivaci dívek.Obtěžoval

Státní zástupkyně ve vyjádení k věci upozornila, že pohlavním stykem zákon rozumí i sexuální obtěžování, tedy jednání méně intenzivní.
Tím je jakýkoliv nežádoucí projev sexuální povahy, jehož cílem či výsledkem je narušení důstojnosti osoby. Za obtěžování lze považovat i nechtěný tělesný kontakt sexuálně podbarvený, osahávání, poplácávání, ohmatávání pohlavních orgánů přes oděv. Intenzita sexuálního obtěžování pak bude odvislá od věku pachatele a věku oběti, okolností a způsobu provedení.

NS konstatoval, že obviněný si během fotografování bral dívky oděné třeba jen ve spodním prádle na klín či koleno, tiskl si je k tělu, dotýkal se jich především v oblasti stehen, hýždí, břicha apod., líbal je na různé části těla, v některých případech na ně vyplazoval kmitající jazyk či se jim snažil jazyk vsunout mezi jejich zuby atd.

Nejednalo se tedy o chování srovnatelné např. pouze s jednorázovými, letmými dotyky nebo saháním na prsa či přirození přes oděv, ale šlo o mnohem závažnější jednání, které rozhodně dosahovalo intenzity srovnatelné se souloží. Krajský soud také zcela správně přihlédl k tomu, že jednání dovolatele bylo všem dívkám nepříjemné, vadilo jim, a proto se mu také bránily. Z jejich strany nešlo o aktivní spolupráci s obviněným, který tak jednal proti jejich vůli. Lze se jednoznačně přiklonit k právní kvalifikaci, k níž dospěl krajský soud, uzavřel NS a dovolání pana S. odmítl.

11.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Děti ze 4. základní školy besedovaly s policejní mluvčí Hanou Millerovou o nebezpečí požívání alkoholu a drog.
4

Děti ze "čtyřky" si zkusily opilecké brýle

Ilustrační foto.

Již nejsou mezi námi

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

OBRAZEM: Bystřičtí se utkali v "Člověče"

Nová Bystřice - Odpoledne plné zábavy zažily děti v Nové Bystřici.

Odemčené dveře stály seniorku 40 tisíc korun

Třeboň - V Třeboni se kradlo. Za vše mohou zapomenuté odemčené dveře.

Kdo se v uplynulém týdnu narodil v jindřichohradecké porodnici?

Jindřichohradecko - V jindřichohradecké porodnici se v uplynulém týdnu narodili:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení