Policie letos chytila dva lupiče. Majitele nabádá, aby rekreační objekty kontrolovali

Vše uzamknout může také škodit

Policie upozorňuje, že mnozí majitelé rekreačních objektů svůj majetek dostatečně nehlídají. „Před zimou je uzavřou a vracejí se zpět až s příchodem teplejšího počasí,“ říká Millerová.
„Proto opětovně upozorňujeme majitele těchto rekreačních objektů, aby si veškeré cenné věci odvezli domů a nedávali tak možnost zlodějům, aby se obohatili.“

Podle policie prý není vhodné všechny dveře uvnitř objektu uzamknout, protože nezvaný host překážky, které jsou mu kladeny do cesty, překoná. „Tím i podstatně zvýší následnou škodu nejenom na dveřích, ale mnohdy i na zařízení chaty či chalupy,“ vysvětluje Millerová.

Dobří majitelé se v zimě vracejí

„Doporučujeme všem, aby svůj opuštěný rekreační objekt v zimních měsících několikrát navštívili a ujistili se, že je vše v pořádku.“
Jestliže majitel zjistí, že v jeho chatě nebo chalupě řádil zloděj, má okamžitě informovat policii a volat tísňovou linku 158 .
„Pro usnadnění práce policie vedoucí k včasnému dopadení pachatele je žádoucí, aby majitel nevstupoval na místo činu a nesnažil se uklidit nepořádek po pachateli,“ varuje Millerová.

„Tímto snažením totiž zničí stopy na místě činu a napomůže pachateli, který pak nemusí být policií dopaden včas.“
Tyto rady se týkají také těch, které navštívil zloděj přímo v bytě nebo v rodinném domě.

„V prosinci jindřichohradečtí kriminalisté začali šetřit pět případů vloupání do rodinných domků, bytů, novostaveb nebo sklepů,“ pokračuje Millerová.
Dodává, že letos už šetřili jedno vloupání do rodinného domku, pachatel zatím uniká.