Silnice na Českobudějovicku si v uplynulém týdnu vyžádaly tři lidské životy

Šest minut poté na místo vyjela záchranka. „Chodec utrpěl těžké poranění hlavy i ostatních orgánových systémů. Při převozu v sanitě pacient zemřel,“ konstatoval smutnou zprávu ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý.
Po náklaďáku, který muže porazil, pátrají intenzivně policisté. Řidič totiž z místa nehody ujel. „Policie doposud zjistila, že zmíněný nákladní automobil nebo kamion byl bílé či světlé barvy, jel směrem na obec Štěpánovice a dále na Třeboň a měl být uzpůsoben pro přepravu sypkých hmot,“ uvedl policejní mluvčí Jaroslav Beran.

Zmizel v Třeboni

„Je to nehoráznost, já bych mu dala dvacet let natvrdo,“ bylo slyšet nad místem nehody, kde se už v sobotu objevily pietní svíčky a květiny.
Během víkendu policisté prověřovali další svědecké výpovědi a zjišťovali trasu, po níž se bílý náklaďák ubíral. „Jel po kruhovém objezdu v Třeboni směrem na Jindřichův Hradec. Není vyloučeno, že z dané trasy odbočil nebo se někde skrývá,“ řekl včera Deníku Jaroslav Beran.
Vyšetřovatelům teď mohou pomoci svědci. „Žádáme veřejnost o jakékoliv svědectví k uvedené nehodě, které je možné podat na linku 158 nebo na nejbližší služebně,“ dodal policejní mluvčí.

Minulý týden šlo na Českobudějovicku o třetí případ chodce, jenž zemřel na silnici či krátce poté. Ve středu brzy ráno usmrtila dodávka muže nedaleko Dynína.
Tentýž den večer našli zraněného muže na silnici vedoucí z Borovan do Ledenic. Také on po převozu do nemocnice zemřel.