Strážníci v Třeboni museli v noci na včerejšek uzavřít chodník kvůli náledí

Obdobně na tom byli i záchranáři v Třeboni. Nejvíc výjezdů měli mezi 21. a 5. hodinou ranní. Většina případů měla spojitost s alkoholem, jednalo se hlavně o pády.
Hodinu po půlnoci museli v Třeboni na základě jednoho úrazu strážníci i uzavřít chodník, na kterém bylo náledí.

Zábava vandalů

„Jinak jsme měli poměrně rušnou a pracovně náročnou noc, ale obešla se bez větších problémů. V Dukelské ulici jsme přes kamery zaznamenali vandalismus v podobě poškozené značky a odpadkového koše a na kruhovém objezdu kamery zachytily skupinku lidí, kteří různě lezli po sochách kaprů,“ shrnul silvestrovskou noc vrchní strážník Vladimír Školka.

Jeho kolega v Jindřichově Hradci Luboš Müller na adresu oslav příchodu Nového roku uvedl, že byly letos relativně klidné a bez nějakých větších incidentů.
Na Silvestra dopoledne nejdříve ve Vídeňské ulici strážníci narazili na třicetiletého muže z Jindřichova Hradce, na kterého byl vydaný příkaz k zatčení.
Pak řešili případ osmnáctiletého muže z Prahy, který v centru usnul v jednom domě, a před polednem na sídlišti U Nádraží našli psa. Toho si posléze vyzvedl majitel.

„Kolem půlnoci jsme měli kvůli petardám několik planých výjezdů na základě signalizace z pultu centralizované ochrany a ve dvě hodiny ráno jsme budili v Jarošovské ulici opilce. Jinak byl docela klid,“ zmínil Müller.
Tentokrát nebylo zapotřebí ani pomoci hasičů. Ti od pondělí do včerejšího poledne na svém kontě udrželi nulu.