Záchranáři na konci roku oznámili na operační středisko strakonického územního odboru Policie ČR, že byli přivoláni do místa bydliště rodičů miminka, které je v bezvědomí a má mu vytékat z úst krev.

"Přes veškeré úsilí a snahu záchranné služby se dítě nepodařilo zachránit a lékař už jen konstatoval smrt kojence. Na místo byla vyslána výjezdová skupina Služby kriminální policie a vyšetřování, kde policisté provedli ohledání místa činu a komisař nařídil provedení soudní pitvy kojence. Výsledky pitvy potvrdily podezření policistů a to, že kojenec zemřel na následky fyzického napadení," sdělila krajská policejní mluvčí Jana Hlavínová.

V souvislosti s uvedeným násilným trestným činem jihočeští kriminalisté zadrželi podezřelého pětadvacetiletého muže ze Strakonicka, kterého umístili do policejní cely a zahájili jeho trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy.

Zároveň podali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Co vedlo muže ke spáchání tak nelidského činu, ukáže až další vyšetřování.