Velký podíl na dopadení mají hlavně táborští kriminalisté – „násilníci“, tedy specialisté na násilné trestné činy.

Těm nedala brutalita tohoto činu spát. „ Obsluhující ženu oslovil muž se žádostí o směnu peněz. Vzápětí se k němu přidali dva komplicové,“ přiblížil lednové přepadení mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Lupiči si potom nasadili kukly na obličeje a na ženu namířili pistole. Zatlačili ji do zadních prostor směnárny, kde se zmocnili peněz.

Dopadeni

„Nezdráhali se pracovnici ve směnárně povalit na zem, svázat ji na rukou, nohou a přes ústa lepicí páskou. Do očí ji navíc nastříkali slzotvorný prostředek,“ řekl Doubek.

Postupně získávané informace dovedly táborské „násilníky“ až ke čtveřici mužů z bývalého východního bloku, kteří se již dlouhodobě zdržovali na území naší republiky.

„Sedmého dubna už jsme měli za podpory spolupracovníků z útvaru pro odhalování organizovaného zločinu dostatek podkladů. Pro trojici ozbrojených a nebezpečných pachatelů, která se v tu dobu ukrývala v Praze, si dojeli kriminalisté za podpory zásahové jednotky,“ líčí Doubek. Čtvrtého pachatele si policisté vyzvedli v jednom z bytů v Táboře.

Následující domovní prohlídky potvrdily, že policisté šli opravdu najisto. V pražských bytech byly zajištěny vedle zbraní, které pachatelé při loupežném přepadení použili, i další stopy, které lupiče usvědčily. Těm nezbylo, než se pod tíhou důkazů k přepadení doznat.

„Všichni čtyři pachatelé tak strávili noc v policejních celách v Táboře. Dnes jim komisař služby kriminální policie a vyšetřování sdělil obvinění ze spáchání trestných činů loupeže a porušování domovní svobody a zároveň podal podnět k návrhu na jejich vzetí do vazby,“ shrnul včera mluvčí.

U soudu jim bude hrozit trest odnětí svobody na dobu až deseti let.