Kriminalisté podle policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové zjistili, že žena přes inzerci na různých webových stránkách, které se mimo jiné zabývají seznamováním za účelem zprostředkování sexuálního kontaktu, poskytovala prostory v jednom rodinném domě v Českých Budějovicích a také v jednom pronajatém bytě v Jindřichově Hradci různým ženám.

"Účel byl jasný, a to provozování erotických služeb a prostituce. Obviněná velmi dobře věděla, že tyto prostory poskytuje ženám za tímto konkrétním účelem. Jednalo se o převážně o Češky, které na její inzerát reagovaly, ale její nabídky také využilo několik žen z jednoho státu bývalého Sovětského svazu," uvedla Štěpánka Schwarzová.

Ženy podle jejích slov strávily v těchto prostorách třeba i několik dní a obviněná od nich v hotovosti inkasovala zhruba 1 200 korun denně. "Pachatelku přitom nezajímalo, kolik klientů dívky za den obslouží, zajímal ji počet dnů, který v domě, respektive v bytě odpracovaly," pokračovala mluvčí.

Tím výčet prohřešků nekončí. V jednom případě obviněná sama oslovila přes inzerci na webových stránkách ženu, která se zde inzerovala, a nabídla jí prostory k poskytování erotických služeb. Obviněná podle Štěpánky Schwarzové ale sama erotické služby neposkytovala, pouze kasírovala za erotický privát. Aby se dívky klientům neokoukaly, přesouvala je po určité době z Českých Budějovic do Jindřichova Hradce a opačně. Svojí protiprávní činností si přišla na zhruba 100 tisíc korun.

V úterý 5. září kriminalisté kuplířku zadrželi. V prostorách, které pronajímala, v té době bylo i několik dívek. Pachatelka si vyslechla obvinění. Stíhaná je na svobodě. Hrozí jí trest odnětí svobody až na čtyři léta.