„Šlo o částku v řádu statisíců korun,“ informoval o něco přesněji mluvčí krajského ředitelství Policie ČR v Brně Pavel Šváb. Z banky pachatel utekl směrem k Jejkovské bráně.


Šlo o muže mladšího věku 180 až 190 centimetrů vysokého, který byl hubený. Na hlavě měl paruku, na obličeji výrazný nános make-upu a dioptrické brýle. Oblečený byl do zelené bundy a hnědých kalhot. Vzápětí na místo dorazila městská policie, hned po ní třebíčští kriminalisté. Nakonec případ přebrali kriminalisté z Brna.


Přepadení podle všeho proběhlo v klidu a nenápadně. Ničeho si nevšimli ani lidé z okolních obchodů. „Nic jsme neviděly. Slyšely jsme až zahvízdání pneumatik, když přijížděl policejní vůz,“ shodly se prodavačky v prodejně pečiva v sousedství banky.


„Bohužel nemohu říct nic bližšího. Na případ je uvaleno informační embargo,“ sdělil ředitel městské policie Ladislav Prvák. Za probíhajícího vyšetřování pak strážníci hlídkovali po zbytek odpoledne u vchodu do banky.


Loupež je o to neuvěřitelnější, že se stala v místě prošpikovaném kamerami v době, kdy je centrum plné lidí. Karlovo náměstí má kamerový systém, v bance hned za vchodovými dveřmi je bankomat s kamerou. V samotné bance jsou jen dvě přepážky, kdy bankovní úřednice nekryje ani skleněná stěna. Na jejich bezpečnost dohlíží člověk z bezpečnostní služby. Ani všechna tato opatření zloděje neodradila.


Policisté se okamžitě vydali pátrat v přilehlém i širším okolí. Deníku se krátce po šestnácté hodině ozvali hosté restaurace Pitevna naproti hotelu Atom. Líčili, jak zde právě byl policista v civilu a vyptával se po muži, který odpovídal popisu lupiče.


Těžko ovšem říct, jestli tou dobou ještě výtečník pobýval na území města. Pokud měl tvář pokrytou silným nalíčením, byl určitě nepřehlédnutelný.
„Můj názor je, že někde za rohem sedl do auta a kdoví, kde je mu teď konec,“ nechal se slyšet jeden z hostů zmíněné restaurace.


K poslednímu loupežnému přepadení banky došlo na Třebíčsku loni 4. ledna. Tehdy si de facto nemaskovaný muž vyhlédl pobočku České spořitelny v Jemnici. Odnesl si desetitisíce korun. A tentýž pachatel kradl o dva týdny dříve ještě v Jaroměřické spořitelně. obohatil se opět o desítky tisíc korun.