Blažejov – Z krádeže elektřiny za nejméně 30 tisíc korun jsou podezřelí matka se synem z Blažejova na Hradecku. Muž loni v červnu po dohodě se ženou připojil kabel do rozvodné skříně u cizí parcely 
a natáhl jej do jejich domu bez čísla popisného. Věcí se bude brzy zabývat soud.

Jindřichův Hradec – Stánek na parkovišti u zámku Červená Lhota vykradl během úterní noci zloděj. Vypáčil dveře 
a přivlastnil si atrapu mobilu s bonbóny uvnitř. Způsobil škodu za nejméně 2700 korun a dopustil se přečinu krádeže. Případ nyní vyšetřují jindřichohradečtí policisté. 

čtvrteční zásahy hasičů:
08:26 Technický zásah – Snesení pacienta zajistili pro ZZS v obci Číměř profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec.
11:43 Technický zásah – Na odstranění stromu, který spadl na komunikaci, vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třeboň k obci Majdalena. Jednotka provedla odklizení stromu z komunikace a vrátila se na základnu.
12:47 Technický zásah – Na odstranění padlého stromu v Jindřichově Hradci vyjela místní profesionální jednotka.
15:13 Požár – Na trávy poblíž železniční trati u obce Dvory nad Lužnicí likvidovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Třeboň, jednotka SŽDC České Budějovice a jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Suchdol nad Lužnicí. Jednalo se o požár suché trávy o rozměru 20*5m. Požárem nebyla způsobena žádná škoda.