Zaparkujete a máte po starostech? Chyba lávky. Přesvědčil se o tom majitel jednoho z vozů, který má teď jasné představy o pojmu noční můra. „Rychlý přesun hlídky strážníků noční Třeboní si ve středu 8. listopadu vyžádala informace o hořícím osobním vozidle Hyundai parkujícím v ulici Pod Kopečkem. Vozidlo bylo v době příjezdu hlídky plně v moci žhavého živlu, krátký proces s ním však udělal zásah třeboňských hasičů. K poškození dalších vozidel nedošlo. Co bylo příčinou vzplanutí, zjišťuje vyšetřovatel," popisuje Vladimír Školka drama.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Řidičům překážely sloupky, mladík viděl rybářku v koruně stromu

Když se daří, tak se daří. Své o tom může vyprávět řidička z Třeboně, jejíž Opel si pro technickou poruchu v podobě zmlklého motoru vybral ve středu 8. listopadu v již setmělé Třeboni to nejméně vhodné místo před Budějovickou bránou. Aby to řidička měla se vším všudy, došel jí kredit a tak kromě motoru mlčel i mobil. V těžké chvíli se ze tmy objevili třeboňští strážníci, vozidlo odtlačili na vhodné místo, dohlédli na označení trojúhelníkem a řidičce tak poskytli čas potřebný na přivolání pomoci," říká k dalšímu případu, kdy technika předvedla smysl pro zápletku.

Vrtulník letecké záchranné služby.
Na lince 156: Manévry v centru Třeboně, pro pacienta letěl vrtulník

Jinou rozplétali strážníci o dva dny později. „Dopravní nehoda v podobě šťouchance mezi dvěma osobními vozidly v ulici Svobody dostala v pátek 10. listopadu dva řidiče do situace, kdy se nedokázali shodnout na vině a nevině. Mladší řidič byl přesvědčen, že nehodu a škodu na karosériích způsobil 78letý řidič druhého vozidla. Ten hlasitě oponoval a ukazováčkem mířil na protivníka. Vyřešení sporu na služebně strážníků však bylo rychlé. Nehodu zachytila kamera městského monitorovacího systému a záznam jasně ukázal na vinu staršího z řidičů. Přivolaní dopravní policisté si tak mohli převzít kamerový záznam i usvědčeného viníka," uzavírá Vladimír Školka.