Za mřížemi a ve vazebním stíhání už jsou dva mladí Srbové (1993 a 1996), které koncem minulého týdne uprostřed noci kontrolovala hlídka třeboňských policistů v rámci silniční kontroly při dohledu nad BESIP.

„V prostoru boxu pro uložení sklopné střechy vozidla policisté nalezli šest kusů průhledných igelitových sáčků a jeden černý igelitový pytel s marihuanou,“ sdělila jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová. Celkem se jednalo o téměř čtyři kilogramy drogy.

Policisté po nálezu oba mladíky samozřejmě zadrželi. „Případ distribuce drog, tedy trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, si převzala výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování z Jindřichova Hradce, která byla na místo přizvána,“ doplnila mluvčí.

Policejní komisař vypracoval obvinění a navrhl také vzetí obou mužů do vazby. Podle slov Hany Millerové jsou oba obvinění cizinci nyní stíháni vazebně a pokud jim soud uzná vinu, hrozí mladíkům trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.