Nejvíce zaměstnává městskou policii v lázeňském městě špatné parkování. Rozdaných botiček jsou desítky. "Kromě dopravy, kdy hledáme špatně zaparkovaná auta nebo nás na ně upozorňují místní, jsme poměrně často řešili i bezpečnostní náramky, kdy jsme vyjížděli na pomoc seniorům. Tyto případy naštěstí vždy dopadly dobře," poznamenal vedoucí třeboňských strážníků Stanislav Sklenář. Kromě toho strážníci odchytávají také bezprizorní zvířata, za sezónu to byla přibližně dvacítka psů a několik koček.

Občas se najdou i kuriozity. Na začátku srpna před půlnocí vyšplhali dva mladí lidé po lešení na opravovanou věž kostela v Husově ulici.

Ve čtvrtek 13. října 2022 ve večerních hodinách policisté pronásledovali ujíždějícího řidičce. Policejní honička skončila ve Studnicích na Jindřichohradecku, kde pronásledované auto narazilo do stodoly.
Policejní honička skončila nárazem pronásledovaného auta do stodoly

"V době našeho příjezdu se 19letý mladík z Domanína a 20letá dívka z Vlkovic nacházeli nad úrovní kostelních hodin a svoji přítomnost se před námi snažili zatajit. Marně, síla baterek je odhalila," uvedli k zásahu strážníci s tím, že celý incident se naštěstí obešel bez zranění.

Na některé případy se můžete podívat ve fotogalerii.