Jak informoval vrchní strážník Luboš Müller, na opravené fasádě se začaly krom křídou vytvořených nápisů objevovat i další obrazce, které někdo ostrým předmětem vyškrábal do zateplené fasády. Obyvatelé domu proto začali více monitorovat okolí a v pravou chvíli vše nahlásili strážníkům městské policie," popsal, co předcházelo zadržení malých vandalů.

Jakmile společenství vlastníku domu vyčíslí částku vynaloženou na opravu pomalované a od pěsti proražené fasády, budou podle Luboše Müllera rodiče dětí nuceni uhradit způsobenou škodu. Strážníci také poučili rodiče přistižených dětí, že o věci bude vyrozuměn odbor sociálních věcí. V souvislosti s výtvarným projevem nezletilců strážníci řeší i jednoho prodejce alkoholu.

Říká se sice, že kdo si hraje, nezlobí, ale občas to neplatí a nezáleží na tom, zda jde o dítě, nebo o dospělého člověka. Druhý kuriózní případ poškození nové fasády na sídlišti U Nádraží má na svědomí sedmadvacetiletý muž. Podle Luboše Müllera si zakoupil takzvanou foukačku a svou přesnou mušku s šipkami začal trénovat z okna paneláku na protější dům.

Strážníci proto kontaktovali předsedu společenství vlastníků se žádostí, aby si provedli kontrolu opláštění domu. „Ve výšce zhruba sedmi metrů nad zemí trčelo z omítky osm nastřelených šipek," upřesnil Luboš Müller.

Mladý muž tak musel nakonec sáhnout hlouběji do kapsy, neboť krom blokové pokuty, ještě zaplatil 1725 korun, které odeslal na účet společenství vlastníku domu, a to za práce spojené s kontrolou a opravou fasády.

Podle Luboše Müllera letošní prázdniny z hlediska vylomenin nudící se mládeže nijak nevybočují z normálu. „Nezaznamenali jsme výrazný nárůst excesů. Spíš evidujeme stížnosti od lidí ze sídlišť, že se zde děti toulají i večer a na hluk," doplnil Luboš Müller.

Větší problémy nezaznamenávají ani strážníci v Dačicích, pouze občas hlídka narazí na skupinku mládeže popíjející alkohol.
Rovněž v Třeboni podle vrchního strážníka Vladimíra Školky zatím o prázdninách problémy mládeže s vandalismem či alkoholem nepřekračují normální stav. „Není to období zvýšeného výskytu těchto případů," dodal.

Policie rovněž nezaznamenala žádné přečiny mládeže.