Odtud ho měla odvézt záchranka. Kardašovou Řečicí se začala šířit zpráva, že muž následně zemřel. Podle pondělního vyjádření jindřichohradecké policejní mluvčí Hany Millerové je mladý muž hospitalizován. "Incident v Kardašově Řečici pracovníci kriminální policie prošetřují, čekají až bude možný výslech poškozeného a na lékařské zprávy, aby mohli zjistit příčiny zranění a okolnosti, za jakých k události došlo," sdělila Millerová.

Krajský policejní mluvčí Milan Bajcura minulý týden informaci Deníku v obecné rovině potvrdil s tím, že případ je v šetření: „Vzhledem k okolnostem více zatím sdělovat nebudeme.”

Zprávy o incidentu se městem rychle šířily.

Informaci Deníku potvrdil i starosta města Petr Nekut, který však o celé záležitosti rovněž ví pouze z doslechu. Již v minulosti si místní lidé žijící hlavně kolem výpadovky na Prahu stěžovali na to, že mládež po zábavách táhne ještě k čerpací stanici a zůstávají po ní převržené květináče, koše a podobně.

„Občas se podobné věci v našem městě vyskytnou, ale obecně si myslím, že se nejedná o žádný extrém. Tento případ je asi ojedinělý a nic bližšího k němu nevím, takže nemohu spekulovat,” uvedl včera starosta Nekut.

Na Jindřichohradecku v posledních dnech přibývá násilí mezi mladými lidmi. Minulý týden ve středu zemřel na následky bodnutí do srdce muž (28 let) v Dačicích. Před měsícem na diskotéce v Chlumu u Třeboně byl pobodaný jeden z návštěvníků. Nůž v rukou mladých lidí jako hrozba figuroval i při nedávném konfliktu v Kunžaku.