Jihočeští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže z Českobudějovicka pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy.

"Pravděpodobně v noci z pátku na sobotu měl obviněný muž v jedné osadě na Českokrumlovsku ublížit malému dítěti. I přes veškerou snahu a péči lékařů zraněné dítě v pondělí v odpoledních hodinách zemřelo. Obviněný muž je stíhán vazebně. Kriminalisté v současné době i nadále vyšetřují, co vedlo pachatele k takovému zavrženíhodnému činu," sdělila v úterý jihočeská policejní mluvčí Anna Drdová.

„V noci z pátku na sobotu v chatové kolonii na Českokrumlovsku způsobil pětatřicetiletý muž dvouletému dítěti zranění, hodnocené jako těžká újma na zdraví,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Tragédie na chatě

Muž měl trávit volný čas na chatě se svou přítelkyní a jejím dvouletým dítětem.

Zda jeho partnerka ve chvíli, kdy se násilně zachoval, byla na místě, je předmětem dalšího policejního šetření.

Policisté kvůli vyšetřování nechtějí říct, zda muž jednal jako surovec dlouhodobě, nebo zda mu „jenom ruply nervy“, nezvládl situaci a s dítětem naložil mimořádně surově. Konkrétní verzi, zda je uhodil, když se počuralo, nebo s ním mrštil na postýlku, a dítě z ní spadlo, policie zatím nemůže potvrdit.

Pokus o vraždu

„Jihočeští kriminalisté v neděli zahájili trestní stíhání tohoto muže z Českobudějovicka, kterého viní z pokusu vraždy,“ pokračuje Jiří Matzner.

Podle policejního mluvčího je v současné nevinná oběť v péči lékařů na dětské klinice.

„Muž je v policejní cele a kriminalisté v pondělí podali podnět k návrhu na vzetí do vazby.“ Přesný průběh celého napadení a jeho příčina je předmětem vyšetřování.