Podle policejní mluvčí Hany Millerové neznámý pachatel 19. března na internetových stránkách anonce uvedl poškozeného z Jindřichohradecka v omyl. "Přes mailové adresy matthias.matthy@gmail.com a office@speedax-Ltd.de komunikoval s mužem, který chtěl koupit osobní vozidlo Volkswagen Golf za 168 800 korun. Poškozený však udělal základní chybu, že předem zaplatil ve dvou splátkách v březnu celkovou částku v eurech," vysvětluje Hana Millerová. Předání auta se mělo uskutečnit 3. dubna, ale do dnešního dne se tak nestalo.


"Neznámý podvodník, který na maily nereaguje, připravil vozuchtivého poškozeného o celkovou částku 172 159 korun," dodala mluvčí.

Policisté varují, aby lidé podléhali nabídkám „ výhodných“ koupí ze zahraničí prostřednictvím internetové inzerce. "Nejen, že požadované zboží nemusíte neobdržet, v mnohých případech přijdete i o naspořené peníze," apeluje Hana Millerová.


Podvody páchané prostřednictvím internetu mají podle jejích slov vzestupnou tendenci. Jejich řešení a hlavně dopadení a usvědčení pachatele je velice složité .