Během půl roku byla stejná pobočka přepadena maskovaným pachatelem již podruhé.

Lupič s gumovou maskou čerta i maskou plešatého muže, který letos na jaře a před čtyřmi dny dvakrát vyloupil pobočku České spořitelny v Nové Včelnici na Jindřichohradecku, je konečně dopaden.

„Kriminalisté již zahájili trestní stíhání sedmatřicetiletého muže z Táborska pro dvojnásobný trestný čin loupeže,“ prozrazuje jihočeská policejní mluvčí Jana Kameníková.

Čert byl v tíživé finanční situaci

„Obviněný muž, který si z pobočky odnesl částku v řádech sta tisíc korun, je již v policejní cele. Zároveň byl podán státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného muže do vazby,“ říká Jana Kameníková.

„Motivem opakovaně páchané trestné činnosti měla být tíživá finanční situace obviněného muže.“

Jihočeští kriminalisté nemohli pachatele dubnové loupeže přes velkou snahu stále dopadnout. Teď však již byli úspěšní.

„Pachatele dvojnásobného trestného činu loupeže dopadli kriminalisté už po dvou dnech,“ říká Jana Kameníková.

K objasnění případu kriminalistům významně přispěla vstřícnost a ochota všímavých občanů.

V dubnu vstoupil do spořitelny muž, který měl maskovaný obličej a v ruce držel černý bubínkový revolver. Dožadoval se zde po místních zaměstnankyních vydání peněz.

Pracovnice pobočky mu v obavě o život a zdraví finanční hotovost vydaly. Pachatel si tenkrát hotovost uložil do černé igelitové tašky a z místa činu odešel. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

„Podobný scénář pachatel použil i při druhé loupeži tento pátek po čtvrté hodině odpoledne,“ poukazuje na nenasytnost pachatele Jana Kameníková.

Špatný záznam plešatého lupiče

„Popis pachatele byl shodný. Jednalo se o 180 cm vysokého muže, oblečeného do tmavě modré bundy se zapínáním na zip a šusťákových kalhot. V obou případech měl obličej zakrytý gumovou maskou. Mluvil česky a bez cizího přízvuku.“

Zatímco v prvním případě šel záznam z bezpečnostní kamery ve spořitelně použít při pátrání, teď v pátek byl mnohem horší a pro média nepoužitelný.

Přesnou výši uloupené finanční částky policie stále tají.
„Z bezpečnostních důvodů se uloupená částka, kterou pachatel trestného činu z pobočky odnesl, nezveřejňuje,“ dodává policejní mluvčí Jana Kameníková.

Do spořitelny přišel čert s pistolí v ruce (psal Deník 25. dubna 2008)

Nová Včelnice/ Ve středu 23. dubna krátce před uzavřením přepadl ozbrojený muž pobočku České spořitelny v Nové Včelnici na Jindřichohradecku. Na obličeji měl lupič červenou masku čerta.

„Do banky vstoupil muž, který měl maskovaný obličej, v ruce držel černý bubínkový revolver a dožadoval se vydání finanční hotovosti. Mluvil česky a bez přízvuku,“ uvedla včera krajská policejní mluvčí Jana Kameníková.

V době přepadení byly v pobočce dvě pracovnice. Zatímco na jednu pachatel mířil zbraní, tak druhou vyzval k vydání peněz. „Žena mu v obavě o svůj život a zdraví peníze vydala. Pachatel si hotovost uložil do černé igelitové tašky a z místa činu odešel neznámo kam,“ pokračuje v popisu případu Jana Kameníková.

Během loupežného přepadení se nikomu naštěstí nic nestalo. Výši odcizené sumy, kterou si lupič odnesl v igelitce, policie z bezpečnostních důvodů nezveřejní.

V pátrání po ozbrojeném lupiči v masce čerta by jindřichohradeckým kriminalistům mohli pomoci i občané.

Podle popisu se jedná o muže štíhlé, 180 cm vysoké postavy. V době přepadení pobočky byl oblečen do tmavě modré bundy delšího střihu se zapínáním na zip, šusťákových kalhot a na nohou měl sportovní boty.
Obličej měl pachatel zakrytý červenou maskou čerta a na rukou měl rukavice.

Pokud si někdo ve středu po půl páté odpoledne všiml u budovy pobočky České spořitelny v Nové Včelnici pohybu podezřelého muže, může zavolat na policejní linku 158.

„Čtenáři tak mohou významně přispět k objasnění celého případu,“ dodává mluvčí Jana Kameníková.

Lenka Novotná