Neznámý pachatel pod záminkou, že je zaměstnancem společnosti E.ON s tím, že jde provést kontrolu elektrických jističů, vnikl do přízemí rodinného domu v ulici Pražská v Jindřichově Hradci.

Tam od poškozené seniorky (1945) požadoval revizní správu na elektriku. "Následně využil její nepozornosti a odcizil ze židle v jídelně volně položenu dámskou kabelku s osobními doklady, řidičský průkaz, průkaz ZTP, průkaz pojištěnce, CWIK průkaz ředění krve, pouzdro na brýle i finanční hotovost ve výši 4 500 korun. Celkem tak neznámý falešný zaměstnanec E.ONu seniorce způsobil škodu ve výši nejméně 5 600 korun. Dále způsobil manželům bydlícím v domě újmu na jejich právu k užívání domovní svobody, kdy do domu vnikl lstí založené na nepravdivých tvrzení," popsala mluvčí jindřichohradecké policie Hana Millerová.

Ilustrační foto.
Pozor na podvodníka, který se vydává za pracovníka služeb Ledax

Pokud bude pachatel vypátrán a usvědčen, hrozí mu - kvůli nouzovému stavu - trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

"Jindřichohradecká policie opět varuje: Senioři, nebuďte důvěřiví a nepouštějte cizí osoby do svého obydlí pod žádnou záminkou. Neznámou osobu odmítněte a kontaktujte firmu, za jejíhož zaměstnance se vydává. Zde si ověřte údaje, které vám neznámá osoba sděluje! Buďte ostražití a ihned volejte linku 158!" doplnila Hana Millerová.