"Muž zemřel pravděpodobně cizí rukou, o koho se jedná a kdo zavinil jeho smrt kriminalisté zjišťují," uvedla policejní mluvčí Lenka Holická.

Pokračovala v tom smyslu, že při pátrací akci, prováděné za účelem nalezení pohřešovaného člověka z Jindřichohradecka, bylo nalezeno tělo mrtvého  muže.

"Kriminalisté ihned místo nálezu zajistili a provedli neodkladné a neopakovatelné úkony jako je ohledání místa činu. Mrtvolu muže nalezli policisté na soukromém pozemku. Podle dosud zjištěných skutečností byl na muži spáchán násilný čin. V současné době kriminalisté zjišťují totožnost muže a na případu intenzivně pracují," upřesnila Holická s tím, že bližší informace budou zveřejněny co nejdříve, jakmile  to bude možné.

To, zda se jednalo o pohřešovaného soukromého zemědělce z Kardašovořečicka, zatím nepotrvdila.

Podle obyvatel z okolí se mělo jednat o pohřešovaného soukromého zemědělce Vladislava Hejdu, který v místě i bydlel.

Policisté po něm pátrali už od 9. listopadu, kdy měl údajně odjet svým autem na Táborsko pro osivo a už se nevrátil. Co se skutečně stalo nyní šetří kriminalisté.

Vyproštění těla bylo na profesionálních hasičích z Jindřichova Hradce. Jejich lezecká skupina shodou okolností dopoledne měla výcvik lezecké techniky ve sklepních prostorách jindřichohradeckého zámku. Když vytahovali figuranta z jedné sklepní šachty, ještě netušili, že je za chvíli podobný zásah čeká naostro

Na Jindřichohradecku je to letos druhý takto násilný čin. Na začátku října v Lodhéřově muž brutálním způsobem napadl svoji družku a nyní čelí obvinění z pokusu o vraždu.

Na místě zasahovali hasiči z Jindřichova Hradce, kteří tělo vyprošťovali z jímky.