Jak již Deník informoval, 24. ledna našla krajtu královskou v krabici od bot žena, která procházela kolem autobusové zastávky v Husově ulici ve Strakonicích. Strážníci hada převezli na služebnu a druhý den putoval do horažďovického přírodovědného centra, kde se ho ochotně ujali.

Už se zdálo, že hadí kauza zůstane neobjasněna. Ale na základě medializace případu se podle Jaroslavy Krejčové ozvala původní majitelka krajty, žena ze Strakonic, že svého plazivého miláčka poznala a že zná muže, který ho od ní koupil. "Oba se dostavili na městskou policii k podání vysvětlení," uvedla.

V odložené krabici od bot na zastávce byla krajta.
Žena našla na zastávce krabici od bot. Když ji otevřela, uviděla v ní krajtu

Tím ale zápletka zdaleka nekončí. Strakoničtí totiž mohli v nedlouhém sledu po sobě zaznamenat dvě události, v nichž figurovala krajta královská. A jak se ukázalo, oba případy mají něco společného - majitele hada.

"Vloni v létě uprchl had chovateli v Dražejově ze špatně zabezpečeného terária a úspěšně se přes dva měsíce skrýval, než jednoho slunečného dne vylezl a užíval si tepla na prahu domu chovatelových sousedů. Případ pohřešované krajty z loňského léta a další nalezené letos v lednu se náhle propojil. Za hadí problémy může jeden a týž muž, pravděpodobně dost amatérský chovatel z Dražejova. Přiznal, že byl tak opilý, že vůbec neví, kde krabici s krajtou nechal. Logicky se nabízí otázka, proč ji po vystřízlivění nešel hledat," pokračuje Jaroslava Krejčová.

Krajta královská, která uprchla z terária, byla po dvou a měsících nalezena, jak se vyhřívá na sluníčku.
Hledaná krajta královská se našla. Vyhřívala se na sluníčku

Kauza má happy end. Krajta se vrátila domů k původním majitelům, kteří nezodpovědnému muži vrátili peníze. A celý případ městská policie předala k šetření správnímu orgánu odboru životního prostředí, a to pro podezření z přestupku týrání zvířat.