„Že to přehnal kapánek, když pomočil altánek,“ zjistil zakrátko muž (37 let) trvale bydlící v Hořicích na Šumavě, který se bude u správního orgánu zpovídat nejen z přestupku proti veřejnému pořádku. Ve tři hodiny ranní notně zakropil dávkou z přeplněného močového měchýře dřevěný stánek. Zodpovídat se bude také z dalšího přestupku, a to neuposlechnutí výzvy úřední osoby, a navrch i z přestupku proti občanskému soužití za to, že při krocení jeho výbušné letory napadl zasahujícího strážníka. To vše bylo shrnuto, podtrženo a sečteno poté, co mu byla sejmuta pouta při předvedení na obvodní oddělení státní policie při ověřování jeho totožnosti.

Na rtech s písní „Pasák krav“ z repertoáru Jaromíra Nohavici vyrazila hlídka k Dolnímu Skrýchovu, kde před půlnocí gravidní stračena očekávající dvojici potomků – zřejmě v návalu poplašené hormonální soustavy – prorazila oplocení výběhu a šla se pást na Krakonošovo. Do chvíle příjezdu majitele, který „maminu“ zahnal zpět do výběhu, tak kolegové vyměnili uniformu za pastýřský háv a dohlíželi na to, aby kráva ve své rozšafnosti nenarušila provoz na silnicích.

Čokolády za téměř čtyři stovky uvízly v batohu známému lapkovi (21 let) z Jarošova nad Nežárkou. Jeho počínání ovšem neuniklo taktéž známému detektivovi z Albertu, který celý případ předložil přivolané hlídce. Sladké putovalo zpět do regálů a mladík s bločkem na dvanáct stovek se vydal vstříc dalšímu dobrodružství.

Jen o pár desítek minut později detektiv Albertu úřadoval znovu. To když v nákupním prostoru zjistil požívače destilátů (26 let), který předchozí den předvedl trik s vodečkou za 189 korun, která nepozorovaně zmizela v kapse jeho oděvu. A tak když došlo na lámání chleba, mistr iluze se ke svému jednání doznal. A až pod dohledem zainteresovaných kolegů zaplatí to, co proteklo jeho hrdlem, obdrží tolikrát zmiňovanou odměnu.

Petr Čermák, městská policie