Přes 2,1 promile v dechu pětadvacetiletého řidiče Volkswagenu – to byl výsledek kontroly hlídky kolegů před půl čtvrtou ráno na náměstí Míru, kterou tento rozšafný kočí zaujal na první pohled. A tak po provedení nezbytných úkonů na místě putoval mistr volantu společně s úředním záznamem pod křídla přivolané hlídky státních policistů. Důvodem samozřejmě bylo podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Z přestupku proti občanskému soužití se bude zpovídat devětadvacetiletý „řimbaba“ z ulice Na Piketě, který v májový podvečer zamířil na pivko do sousední taverny na sídlišti Hvězdárna. A když něco málo pěnivého moku popil, předvedl se ve své velikosti – tak jako již v minulosti.

Poté, co si vytipoval skupinku hostů, začal nejprve slovně a poté i fyzicky osazenstvo napadat – dámy nevyjímaje, jak je již jeho nepěkným zvykem, když vyrazí do společenského ruchu. A když nějakou od bránících se hostů slíznul, byl z něho najednou uplakánek, který za nic nemůže.

A protože i v přítomnosti kolegů z řad státních policistů pokračoval v násilných výhrůžkách a nikterak nepracoval se svou agresí, nemohl se divit tomu, že došla trpělivost, zacvakla klepeta a o nocleh měl postaráno v policejní cele. Petr Čermák, MěPo